+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı - Haram lokma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı - Haram lokma


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı - Haram lokma


  Reklam  Cevap: Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı Konferans verdi

  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı'nın konuşmacı olarak katıldığı, "Günümüzde Aile ve Gençlik Sorunları" konulu konferans ilgi gördü.
  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, "Günümüz gençliği kendi kültürüne yabancılaştırılmıştır. Kendi kültürüne yabancılaşan gençlik ise okuduğu üniversitenin camını kırar, başkasının namusuna göz diker, yeri gelir vatan ve milletine karşı çıkar" dedi.
  Malatya Belediye Konferans Salonu'nda Malatya Müftülüğü'nce organize edilen ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı'nın konuşmacı olarak katıldığı, "Günümüzde Aile ve Gençlik Sorunları" konulu konferans ilgi gördü.
  Konferansını espriler katarak veren Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, "Söyleyeceklerim benim değil, Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın ayetleri ve Peygamber Efendimizin sünnetleridir. Yani ben sadece nakilciyim" diyerek söze başladı ve "Günümüzde Aile ve Gençlik Sorunları"nı dile getirdi. İman ve amelin önemini anlatan Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, "Çöle değil, ormana yağmur yağar. Bu nedenle, iman ve amel önemlidir" dedi.
  Karı koca arasındaki ilişkilerden de söz eden Bayraklı, "Eşini döven emanete ihanet etmiş olur. Eşini, mutlu, razı edip üzmeyeceksin. Sevgi ve merhamet olmayan yerde dirlik düzen olmaz" ifadelerini kullandı.
  Barış, sevgi, merhamet ve akılın huzurlu olmada önemli 4 madde olduğuna dikkat çeken Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Bayraklı, gençliğin sorunlarına da parmak bastı. "Gençliğin sorunları, haram lokma yemeyle başlar" diyen Bayraklı, "Gençliğe doğru bilgi vereceksin, haram lokma yedirmeyeceksin. Gençliğe dua etmesini öğretip, doğru arkadaş seçmesini sağlayacaksın. Eğer çocuğunu sokağa gönderirsen, cehenneme göndermiş olursun. Çünkü günümüzde sokaklar cehennem
  olmuş" dedi.
  Gençliğin kendi kültürüne yabancılaştığının altını çizen Bayraklı, daha sonra şunları belirtti:
  "Gençliğimizin kültür sorunu da vardır. Kendi milletini, bayrağını ve insanını iyi bilen gençler yetiştirmeliyiz. Ama günümüz gençliği kendi kültürüne yabancılaştırılmıştır. Kendi kültürüne yabancılaşan gençlik ise okuduğu üniversitenin camını kırar, başkasının namusuna göz diker, yeri gelir vatan ve milletine karşı çıkar. Gençliğin sorunlarından biri de dinini yeterince öğrenmemesidir."
  Konferansın sonunda Bayraklı'ya, Müftü Mehmet Sönmezoğlu ve Emniyet Müdür Yardımcısı Müslüm Kılıçaslan tarafından tepside kuru kayısı ve hediyeler verildi.
  Malatya Müftülüğü

+ Yorum Gönder