+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Nasıl çalışkan olunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Nasıl çalışkan olunur?

  Sual: Arkadaşlar bana yardımcı olabilirmisiniz

  Çalışkan Öğrenci Nasıl Olunur ?

  Kentleşme sürecinin hızlanmasıyla artık herkesin okumaya çalıştığı ve okulun öneminin arttığı bir dönemde aileler çocuklarını, öğretmenler öğrencilerini çalıştırmak ve başarıyı elde edebilmek için ciddi çalışma içerisindedir. Ancak öğrenci kendisi çalışmadığı sürece ve gerektiği yerde derslere ilgi odağı olmadığı sürece kesinlikle başarılı olamaz. Peki, Çalışkan öğrenci nasıl olunur? Birçok kişinin çok fazla evde, etütte, dershanede ve her yerde çok fazla ders çalışmanın başarılı olunacağı, çalışkan öğrenci olabileceği gibi yanlış bir anlayış vardır. İlkokuldan itibaren daha öğretmenlerin öğrencilere ilk söylediği cümle “dersi dinle”dir. Bu gerçekten çok önemli ve ilerleyen yıllarda öğretmenlerin öğrencilere kurduğu çok önemli bir cümle var ki eğer dikkate alınırsa gerçekten başarı elde edilebilir.

  Çalışkan öğrenci nasıl olunur ?

  Sorusuna verilen cevabın en güzeli bu cümlede saklıdır. Tüm öğretmenler öğrencileri için “dersi derste dinleyin” ikazı olmaktadır. Gerçekten dersi ders sırasında dinleyen, kafasını başka yere vermeyen ve öğretmenin söylediklerinden başka bir şey duymayan öğrenci eve geldiğinde günlük dinlediği dersi tekrar etmesi yeterli gelecektir. Bu şekilde gerçekten çalışkan bir öğrenci olunabilir ve kesinlikle ciddi başarılar elde edilebilir. Ancak ders dinlenmediği takdirde ve öğrenci yeteri kadar çalışmadığı zaman istediği kadar zeki olsun , mevcut eğitim sistemiyle başarılı olması pek mümkün değildir.. Bu yüzden sınava gireceğiniz zaman bile bu düzenlilikte çalışmak öğrencilere çok şey kazandıracaktır. Sınavdan önce gerekli konulara göz gezdirmekte oldukça önemlidir.

  Çalışkan öğrenci nasıl olunur ?

  Kesinlikle sabahlara kadar düzensiz bir çalışma öğrenciye verimi kazandırmadığı gibi çalışkan olmasını da sağlamaz. Bu şekilde yapılan çalışmalar ilerleyen zamanlarda verimi düşürecek ve öğrencinin gücünü kuvvetli bir şekilde alacaktır. Bu yüzden çalışkan öğrenci saatlerce kitap başında duran değil sistemli, programlı ve düzenli bir şekilde çalışma sağladığı zaman başarıyı elde edecektir. Öğrencilere gereksiz baskı ve az çalışıyorsun gibi cümleler kurmak yerine onların çalışma sisteminin takip edilmesi ve eğer doğru bir yol izleniyor ise; buna kesinlikle müdahale edilmemesi gerekiyor. Eğer yanlış bir metot uyguluyorsa o halde bunu çalışmıyorsun şekilde değil onlara doğru metodu göstererek yardımcı olunması çok önemlidir. Şu da unutulmamalı: 6 milyar insan varsa 6 milyar karakter ve kişilik vardır, herkesi bir kefeye koymak mümkün değildir. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Nasıl çalışkan olunur?


  Reklam  Cevap: Kişi başarılı olmak için önce hedef belirlemeli sonra bu hedef yolunda ilerleyip çalışması gerekir...

 3. Misafir
  Dogru ilk amac belirleriz bu amacimizi gerceklestirmek icin calismalar yapariz ama bunun yaninfa planli ve duzenli calismaliyiz.

 4. Misafir
  birisi bunlari ayrintili anlatabilirmi

+ Yorum Gönder
nasıl çalışkan olunur