+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hangi bölgede kaç tane il var? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hangi bölgede kaç tane il var?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Hangi bölgede kaç tane il var?


  Reklam  Cevap: Türkiye İller ve Bölgeler Haritası

  Türkiye_Haritasi.jpg

  Türkiye yedi farklı bölgeye ayrılmıştır. Bu yedi farklı bölgede 81 il bulunmaktadır. Aşağıda hangi ilin hangi bölgede olduğu listelenmiştir.

  Akdeniz Bölgesindeki İller:*Doğudan batıya göre Antalya, Burdur, Isparta, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş.
  Doğu Anadolu Bölgesindeki İller:*Malatya, Erzincan, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Kars, Ağrı, Ardahan, Van, Iğdır ve Hakkari.
  Ege Bölgesindeki İller:*İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyon.
  Güneydoğu Anadolu Bölgesi İller:*Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak.
  İç Anadolu Bölgesindeki İller:*Eskişehir, Konya, Ankara, Çankırı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas.
  Karadeniz Bölgesindeki İller:*Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Rize ve Artvin.
  Marmara Bölgesinde Hangi İller:*Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Bilecik ve Sakarya bulunmaktadır.

  Hangi bölgede kaç il vardır:
  Akdeniz de *8, Doğu Anadolu da 14, Ege Bölgesinde 8, Güneydoğu Anadolu da 9, İç Anadolu da 13, Karadeniz de 18 ve Marmara Bölgesinde 11 ilimiz vardır ve bunlar yukarıdaki Türkiye Haritasında ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

 3. Misafir
  iki saatten beri bunu arıyom sağol

 4. Misafir
  Teşekkür ederim güzel olmuş

 5. Misafir
  Marmara bölgesinde 11 il var 14 yazmışsınız..
  84 il çıkıyor toplayınca

+ Yorum Gönder
en çok il hangi bölgede,  akdeniz bölgesinde kaç il vardır,  hangi bölgede kaç il var,  karadeniz bölgesinde kaç il var,  marmara bölgesinde kaç il var,  Karadenizde kaç il var,  akdenizde kac il var