+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Türkiyede kaç muhammed ismi var? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Türkiyede kaç muhammed ismi var?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Türkiyede kaç muhammed ismi var?


  Reklam  Cevap: İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, dünyada adı Muhammed olan 80 milyon Müslüman'ın olduğunu belirterek, 71.5 milyonluk Türkiye'deki erkeklerin yüzde 22 ila yüzde 25'inin de adlarının Hazreti Peygamber'in isimleri ile aynı olduğunu söyledi.

  Sinop Müftülüğü tarafından "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında "İslam'da Evlilik ve Ailenin Korunması" konulu konferans düzenlendi. Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel'in konuşmacı olarak katıldığı konferansı, Vali M. Hakan Güvençer, İl Müftüsü A. Faruk Kuluş, daire müdürleri, din görevlileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş izledi.

  Programı izlemek isteyen vatandaşlar salonu doldururken, yer bulamayan birçok kişi de organizasyonu ayakta izlemek zorunda kaldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan programda ilk olarak İl Müftüsü A. Faruk Kuluş tarafından açılış konuşması yapıldı. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından din görevlilerinin oluşturduğu ilahi korusu hazırlanan ilahi gösterisi izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

  İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, 'İslam'da evlilik ve ailenin korunması' konusunda Asrı Saadet'te ve tarihte yaşanan hadiselerinde yer aldığı birbirinden önemli ve bir o kadarda ilginç detaylar anlattı. Anadolu'nun değişik il ve ilçelerinde konferanslar verdiğini belirten Ali Rıza Temel, salonu dolduran Sinopluların Peygamber sevgisini gösterdiklerini söyledi. İslam'ın insana büyük değer verdiğini belirten Temel, "Allah hepimize sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in sancağı altında buluşmayı kısmet etsin. Biz günahkar olsak da Rasulullah'ı seviyoruz. Sevmesek burada toplanmazdık. Her gittiğim yerde gün geçtikçe Hazreti Peygamber'in sevgisinin arttığını gördüm. Bir Mısır müftüsü bundan 10 yıl önce İslam alemimde adı Muhammed olan 70 milyon insan olduğunu tespit etmişti. Herhalde bu rakam 80 milyona ulaşmıştır. Bu güzel yurdumuzda da 71.5 milyon nüfusun erkeklerinin yüzde 22 ila yüzde 25'i arasındaki adı Hazreti Peygamber'in ismidir. Ya Muhammed'dir, ya
  Ahmed'dir, ya Mustafa'dır, ya Beşir'dir. Kızlarımızın ismi de ya Fatıma'dır, ya Aişe'dir, ya da Hatice'dir" diye konuştu.


+ Yorum Gönder
türkiyede kaç tane muhammed ismi var,  muhammet ismi kaç tane,  muhammed adlı kac kişi var,  Dünyada kaç tane Muhammet var,  dünyada kaç tane muhammet ismi var,  muhammed adlı. kaç. kişi. var