+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası


 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Ateşten Ve Bilinmeyen Beladan Allah’a Sığınma Duası


  Reklam  Cevap: Ateşten ve bilinmeyen beladan allah'a siğinma duasiATEŞTEN VE BİLİNMEYEN BELADAN ALLAH'A SIĞINMA DUASI  Okunuşu: Allahümme inni es'elüke minel-hayri küllini 'acilini ve acilini ma 'alimtü minhu ve ma lem a'lem. Ve e'uzü bike mine'ş-şerri küllini 'acilini ve acilini ma 'alimtü minhü ve ma lem a'lem ve es'elüke'l-cennete ve ma karrabe ileyha min kavlin ev 'amelin. Ve e'uzü bike minen-nari ve ma karrabe ileyha min kavlin ev 'amelin. Ve es'elüke hayra ma se'eleke 'abdüke ve Rasulüke Muhammedün (s.a.v.). ve e'uzü bike min şerri meste'aze bike minhü 'abdüke ve Rasulüke Muhammedin (s.a.v.). Ve es'elüke ma kadayte li min emrin en tec'ale 'akıbetehu ruşden.


  Anlamı: Allah'ım! Bildiğim ve bilmediğim hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü hayrını Senden istiyorum. Bildiğim ve bilmediğim hemen verdiğin veya daha sonra verdiğin (dünya ve ahiretin) her türlü şerrinden Sana sığmıyorum. Senden cenneti ve beni cennete yaklaştıracak sözleri ve işleri yapabilmeyi nasip etmeni istiyorum. Cehennemden ve beni cehenneme yaklaştıracak olan sözlerden ve işlerden Sana sığmıyorum. Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.v.)'in istediği şeyleri Senden istiyorum. Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.v.)'in Sana sığındığı şeylerden ben de Sana sığmıyorum. Hakkımda hükmettiğin işlerin sonucunu hayır yapmanı istiyorum.

  (Hâkim De'avat No: 1914; bk. İbn Hıbban Ed'ıye No: 869; İbn Ebi Şeybe Dua No: 29336) 3. Misafir
  ben bir belaya düştüm ben bu beladan nasılı kutulacam

+ Yorum Gönder