+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Başarılı nasıl olunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Başarılı nasıl olunur?


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Başarılı nasıl olunur?


  Reklam  Cevap: Nasıl başarılı olunur?


  1.Kural : Dersi Derste dinleyin

  Bu kural En önemlisi . Bazı arkadaşlar ' Evde çalışırım ' Diye kendini avutmasın . Derste anlamadıgını evde 40 Kerede çalışsan anlayamazsınız . Dersi dinleyebileceğiniz , Mümkünse ön sıralarda ve tek oturunuz . Anlamadıgınız yerleri anında sorma şansınız var , Evde bu yok . Zaten eve gelince Pc Felan derken pek çalışacağımızı sanmıyorum . Dersi derste konuşmadan , Tam konsantreyle dinleyince Kafanızda MUTLAKA Bir şeyler kalıyor .

  2 : Anlamadığınız yerleri Sorun

  Öğretmenleriniz hep der ' Anlamadıgınız yerleri sorun ' Diye . Sakın ola çekinmeyin . Emin olun ki sizin gibi anlamayan bir çok kişide sizin sayenizde Anlayacak . Sormaktan çekinmeyin , Anlamadıysanız birdaha birdaha sorun . Bu zaten size ekstra puan kazandırır , öğretmeninizin gözünde iyi bir intiba bırakmış olursunuz , sözlü notunuz yüskselir .

  3 : İşaret Koyma

  Derste Öğretmenler konuyu anlatırken Çoğu zaman söyler ' Bu yazılıda Çıkar ' Diye. Söylediği anda Oraya bir yıldız Koyun . Yazılı zamanı geldiğinde kafanızı çoğu gereksiz bilgiyle doldurmak yerine ( Gereksiz bilgi derken yazılıda çıkmayacak olan bilgiler ) Bu yerlere daha sıkı çalışın . Tekrar tekrar örnekler çözün . Bu önemli bir nokta .

  4 : Defter Tutma

  İşin en önemli kısmı bu arkadaşlar . Eğer defter tutmazsanız Kitaptaki anlatımla pek birşey anlayamazsınız , defter daha Gerekli ve net bilgiler içerir . Hocalar en kısa yoldan , net anlatır. Kitapta işin ayrıntısı kafa karıştırır . Yazmaktan Üşenmeyin , Yazın .

  5 : Soru götürme

  Ben Üniversite felan değil , Sınıfı geçiyim yeter diyorsanız Öğretmenlere bol bol soru götürün . Ben bunu anlamadım vs gibisinden sorular . Hem öğretmenlerin gözünde iyi intiba bırakırsınız , hemde O Soruyu anlamaya şansınız olur .

  6 : Yazılıdan Önce

  Yazılıdan 2 Gün önce yazılıya çalışmak yazılıda başarılı olmanızı kolaylaştıracaktır . Benim size tavsiyem Bir kağıt alın yanınıza , O Yıldızlı yerleri tekrar o kağıda yazın . Defterde yazıyo nasıl olsa niye yazayım ? Demeyin . Tekrar yazınca tekrar etmiş olursunuz ve daha akılda kalıcı olur . O Yazdıklarınızı gece yatmadan önce tekrar tekrar okuyun , ezber yapın .

  7 : Tekrar edin

  Eve gelince o günkü işlediğiniz dersleri Sadece 1 saat tekrar etseniz bile aklınızda kalır , yazılıya çalışmanıza gerek bile kalmaz .

  Arkadaşlar eğer bunları yaparsanız gerçekten derslerde yükselme oldugunu göreceksiniz .

+ Yorum Gönder