+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kaza Namazlarım olduğu halde Kıldığım sünnetler hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kaza Namazlarım olduğu halde Kıldığım sünnetler hakkında





  Sual: Sayın Yetkili,
  Öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Benim size bir sorum olacak.Namaz kılan birisiyim.Hanefi mezhebindenim.Namazdaki eksiklerimi gidermek ve bilgilerimi pekiştirmek için Hasan Yavaşın namaz kitabını okuyorum.
  Kitabın 118. sayfasında kaza borcu olanlar hakkında bilgi veriyor. Benim kaza namazlarım olduğu halde normal vakit namazlarımı kılıyorum. Kazalarıma henüz başladım.Kitabın bu sayfasında da kaza namazı olan birisinin kıldığı sünnetlerin kabul olmadığı ve boşa gittiği yazıyor. benim 8 senedir kıldığım sünnetlerim boşamı gitti. Ben bu sünnetlere geçmiş kazalarımın borcu olsun diye dua etsem geçmiş kazalarımın yerini tutarmı ? ( 8 sene oldu namaz başlıyalı. bunu belirtmemdeki amaç kıldığım sünnetler geçmiş 8 senemin yerini tutar mı ?) Bundan sonraki namazlarımı kitaptaki gibi sünnetlerimi kazaya niyetlenerek kılıcam.

  Birde ben dişime yaptırdığım dolgudan dolayı maliki mezhebini teklit ediyorum. Sadece abdestte taklit ediyorum. Abdest dışında namazlarımda kendi mezhebimi uyguluyorum . Bu uygulamam doğrumudur? Başımda toka varken başımı komple mest ediyorum . Başımdaki tokanın mest almamda bir sakıncası olurmu ?Tokayla mest edebilirmiyim ?
  Cevabınızı bekliyorum. ( @hotmail.com )

  Teşekkür ediyorum.
  ALLAH razı olsun.
  İyi Çalışmalar. ?







 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kaza Namazlarım olduğu halde Kıldığım sünnetler hakkında


  Reklam



  Cevap: Kardeş, Kıldığın sünnet asla boşa gitmez. Hanefi mezhebine göre kazası olanlar, günlük sünnet namazlarını kılabilirler (İmam şafiye göre kılınamaz)
  Dininizi kimden aldığınız çok önemli.
  Sözü geçen namaz kitabını tavsiye etmiyoruz.
  Mutlaka bir "Diyanet islam ilmihali" alın ve okuyun.

+ Yorum Gönder