+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini takıntı hastalığına yakalandım sürekli korku içerisindeyim (Obsesif) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dini takıntı hastalığına yakalandım sürekli korku içerisindeyim (Obsesif)

  Sual: selamün aleyküm arkadaşlar
  dini takıntı hastalığına yakalandım sürekli korku icerisindeyim kendi kendime konusuyorum buna engel olamiyorum icimden gecenleride sanki dile döküyorum gibi bunlara nasil engel olurum tedavisi varmi ve önereceginiz dualar varmi? tesekkürler. ? 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: dini takıntı hastalığına yakalandım sürekli korku icerisindeyim (Obsesif)


  Reklam  Cevap: Dini takını aslında vesvesedir

  • Vesveseden kurtuluş duâsı
   vesveseye önem vermeyiniz
   İmam-ı Gazalî hazretleri buyurdu ki:

   Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez.

   Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

   “Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”

   “Şeytan, kalbe vesvese verir. Allahü teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”

   Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allahı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istigfar, salevat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır! Günahlara tevbe etmelidir! Şeytanın vesvesesinden ve sıkıntılardan kurtulmak için, hergün şu duâyı okumalıdır:

   “Ya Allah-ür-rakib-ül-hafiz-ür-rahim. Ya Allah-ül-hayy-ül-halim-ülazim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvi!” (22)


   Yetmiş Melek,1000 Sabah okuyana Ecir Yazar

   Bu salâvatı bize öğreten Bizâtihi Hazret-i Rasûl Aleyhi’s-selâm… Hadîs-î şerîfte buyuruyor ki:

   “Her kim bu şekilde derse, yetmiş melek,bin sabah ona ecir yazar”

   Okunuşu:

   Cezallâhu anna seyyidenâ Muhammeden ma huve ehluh

   Anlamı:

   Allah’ım Efendimiz Muhammed’e lâyık olduğu şekilde ihsanda bulun bizim tarafımızdan, biz onu değerlendirmekten âciziz…   Yüz kere okununca korkulari bitiren dua

   "Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl"

   Bu dua ile ilgili olarak Muhammed (sav) söyle demis: "Sizden herhangi biriniz, büyük bir hadise (olay) ile (elem-keder, dert-bela, düsman ile karsilasma gibi) 'Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl' duasini okuyunuz. Cenâb-i Allah, düsmüs oldugunuz belâyi sizden uzaklastirir."
   Yüz defa "Hasbünallâhü ve nîmel vekiyl" deyiniz. Yüzüncü de "Ni'mel'Mevlâ ve ni'men'nasiyr" diye ilave ediniz. Böylece korktugunuzdan emniyet ve selâmette olursunuz" demek olur.. (Bunu diyen, kitabin yazari Imam Hatip El'Hacc Hattat Hafiz Yusuf Tavasli)
   Üçer kez okununca stres ve sıkıntıyı bitirir dua
   Stresli ve sıkıntılı kimse su duayi üç kere okumali ve üçer üçer okumaya devam etmelidir: "Allâhü, Allâhü, Rabbî lâ üsrikü bihî sey'â"
   Üç veya yedi kere okununca stresten kurtarir dua
   Bu dua, Yunus'un balik karninda iken okudugu duadir. Yunus, baligin karninda o sıkıntılı aninda bu duayi okumus ve baligin karnindan o siddetli stresten kurtulmustur. "Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez'zalimiyn"
   Bu dua dahi 3 veya 7 kere okunur ve okumaya devam edilir. Bu dualar topluca dahi okunmaya devam edilir.


+ Yorum Gönder
takıntı hastalığı için dua,  takıntılardan kurtulmak için dua,  dini takıntılar,  takıntı için dua,  takinti duasi,  takinti hastaligi icin dua,  dini takıntı duası