+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Yüzündeki Nübüvvet Nuru Nasıldı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Yüzündeki Nübüvvet Nuru Nasıldı?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Yüzündeki Nübüvvet Nuru Nasıldı?


  Reklam  Cevap: Nübüvvet nuru, Hz. Âdem’den başlayarak babadan oğla geçmiş; Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. İsmail gibi, Resul-u Ekrem’in atası olan peygamberlerden ve diğer şahıslardan devam ederek Hz. Muhammed (s.a.v.)’e kadar gelmiş ve O’nda karar kılmıştır. Bu nur, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yüzünde ve alnında parlar, onu görenlerde, içten gelen bir hürmet uyanmasına vesile olurdu. Resulullah’ın yüzü eşsiz bir güzelliğe ve asalete sahipti.

  *Nübüvvet nuru Hz. Muhammed (s.a.v.)’in babası Abdullah evlenmeden önce, onun yüzüne de görenlerde ilgi uyandıran bir parlaklık verirdi. Bunun için çok asil ve gururlu olan bazı Mekkeli kadınlar bile, gururlarını yenip ona evlilik teklifinde bulunmuşlardır.

  *Nübüvvet nuru, Hz. Muhammed (s.a.v.)’de karar kılmış başka kimseye geçmemiştir.

  Cenab-ı Hak, diğer peygamberleri ve Hz: Muhammed (s.a.v.)’i üstün vasıflarla donatarak, kullarının iman etmelerini kolaylaştırmıştır. Kuşkusuz bu da Allah’ın Rahman sıfatının bir tecellisidir.


 3. nurya
  Devamlı Üye
  ahirette kavuştursun Rabbim tüm sevipte en sevgiliyi görmek isteyenleri inşaALLAH

+ Yorum Gönder