+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kedi yumurtalarımızı yiyiyor ne yapmalıyım? öldürmem caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kedi yumurtalarımızı yiyiyor ne yapmalıyım? öldürmem caiz mi?

  Sual: bşka bir yerden gelen kedi yumurtalarımızı yiyor kediyi yaklayıp 11 km uzağa atık am geri geldi yakalıyamıyorum öldürsem günah olurmu ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kedi yumurtalarımızı yiyiyor ne yappmalıyım? öldürmem caiz mi?


  Reklam  Cevap: Muzır / Zarar veren hayvanlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorsa onları öldürmek caizdir, günah/haram değildir.

 3. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Hayvanın aklı sarmaz ve rızıklanacağım diye çevreye zarar verebilir. İnsan O'dur ki; Yaradılan her mahluka şefkat ve merhametle yaklaşsında, yaradanın şefkat ve merhametine nail olsun.

  Hülasa; Her türlü tedbiri aldıktan ve eksiksiz olarak aklınızın erdiği ve başa çıkamayacağınız bir hususda dahi RIZIK ALLAHU TAALA'dandır deyipte mahluku hoş görebiliyor ve tolere edebiliyorsanız ne ala, ama illada öldüreceğim diyorsanız sorumluluğu sizin üzerinizde olmak kaydıyla, sorumsuz bir mahluku öldürmenin (KAZA HARİÇ) yararlarının yanında zararlarınada katlanamıyorsanız eğer takdir iradeniz dahilinde sizindir. Sizdedir.

+ Yorum Gönder