+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Başkasına ait olan ÖTV indirimini kullanmak caiz midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Başkasına ait olan ÖTV indirimini kullanmak caiz midir ?

  Sual: Merhaba,

  Eşimin anneannesi var ve %98 felç durumunda sonra yatalak hasta olarak bakıyoruz.Devletin sağladığı ÖTV indirimi ile araç almayı düşünüyorum.Araç anneanne hali ile vasisi olan kayınvalideme ait olucak fakat indirim sonrasındaki tutarı ben ödeyeceğim.Direk olarak bir araba almaya gücüm yok fakat bu şekilde bir taksit ödeyerek araba alma gibi bir imkanımız doğdu.Bu durum itibari ile kayınvalidem araba kullanmayı bilmediği için eşim ve ben kullanmış olacağım.Durum neticesinde aldığımız araç dolaydı da olsa kul hakkına girer mi? Ödemeyi yapmak için kredi çekmek durumundayım ve 1/5 'i fazlası kadar geri ödeme yapıcağım.BU kullandığım para haram mıdır?
  Evli ve çocuk sahibi olduğum için böyle bir durum dini açıdan yanlış sonuçlar doğuruyorsa manevi olarak ve evliliğimden ve çocuğumdan bulmamak adına öncesinde size sormak isterim.Herhangi bir sorun var mıdır?

  Saygılarımla... ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  Cevap: ÖTV indirimi


  Reklam  Cevap: Böyle bir alış-veriş caiz değildir. Başkalarına tanınan hakkı kendinize kullanmanız aldtamadır hiledir. Devlet bu hakkı size değil o kişiye vermiştir.


  Kredi çekmek de faizin babasıdır uzak durun kardeşim. Siz Allahtan korkar bir haramı terkedip sabrederseniz o size daha hayırlısını nasib eder emin olun nasib eder. Rabbim helal kazanıp helal harcamayı nasib etsin.


 3. Misafir
  Merhana.Ayni durum bizde de mevcut babam icin alacagiz.surekli hastanelere getiriyoruz ankaraya getiriyoruz biz bakiyoruz.yani onu da tasiyacagiz bu aracla hemde kendimiz kullanacagiz ve kendi paramizla alacagiz faiz kredi yok.bu durumda sonuc nedir peki

+ Yorum Gönder
yatalak hasta araç indirimi,  özürlü araç alımı caiz mi,  ötv indirimi caiz mi