+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Of demek günah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Of demek günah mı


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Of demek günah mı


  Reklam  Cevap: İsyan anlamında söylenirse elbet günah olur. mesela baba veya annenin bir isteğine yada Allah ve Rasulunun emrine denirse bu günah olur. yoksa sadece bazı arkadaşların vurdum duymaz / uygunsuz düzensiz işlerine tepkiyi dile getirmek için of demekte bir sakınca yoktur.
  edep olarak hiç söylememek daha münasip olur.

  Allaha emanet olun

 3. Esma
  Üye
  Arkadaşlar ben namazım 2-3 defa bozuldu (kendim mi uydurdum bilemiyorum ) ama yeniden abdest almaya giderken Bi haşa oof çıktı agzımdan. Bunu duyup yeniden tekrarladım bu sözü emin olmak için ki gerçekten mi oyle soyledim . Gunah mı?

 4. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  @Esma kardeşim, eğer namazı bozduğun için üzgünsen ve kendine of diyorsan günah olacağını sanmıyorum. Lakin üşendiğin ve namaz uzadı diye of dediysen günahtır.

 5. Misafir
  Mrb arkadaslar size birsey demek istiyorum musadeniz olursa yorumları okudum eywallah amena namazınizi kılıyorsunuz cokşükür daima böyle olun ama şunu unutmayın abdest almaya giderken asla of demeyin abdest almaya giderken vea namaz kılarken of derseniz Allaha karşı gelmiş olursunuz

+ Yorum Gönder
of demek günah mı,  of demek günah mıdır,  of demek neden günah,  islamda of demek günah mıdır,  of demek neden günahtır,  of demenin günahı,  of demek