Konusunu Oylayın.: Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?
 1. 31.Mart.2013, 12:18
  1
  Misafir

  Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?


  Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi? Mumsema Es Selamu Aleykum. Ben bazen şakaca düşünmeden anlamsız ve İslamla, imanla, küfürle hiç ilgisi olmayan sözler söylüyorum, sonradan bu sözleri İslam hakkında söyledim gibi şüphelere düşüyorum. Mesela, bir başka konu hakkında İnanmıyorum dediğim zaman kalbimden "İslama ve Allahın buyurduklarına" diye bir fikir geçiyor, ve bu fikiri kalbimden redd etmeden İnanmıyorum söylediğimde bu fikirle söylediğim üst-üste düştüğü için "İslama ve Allahın buyurduklarına inanmıyorum" haşa söylediğim kanaatine geliyorum. Bu da beni üzüyor. Böyle hallere her gün rastlıyorum, ve her gün dinden çıktığım vesvesesine yeniliyorum. Bu durumda gerçekten dinden çıkmış oluyormuyum? Yoksa böyle şeylere kafayı takmamak mı lazım?


 2. 31.Mart.2013, 12:18
  1
  Samir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Samir
  Misafir  Es Selamu Aleykum. Ben bazen şakaca düşünmeden anlamsız ve İslamla, imanla, küfürle hiç ilgisi olmayan sözler söylüyorum, sonradan bu sözleri İslam hakkında söyledim gibi şüphelere düşüyorum. Mesela, bir başka konu hakkında İnanmıyorum dediğim zaman kalbimden "İslama ve Allahın buyurduklarına" diye bir fikir geçiyor, ve bu fikiri kalbimden redd etmeden İnanmıyorum söylediğimde bu fikirle söylediğim üst-üste düştüğü için "İslama ve Allahın buyurduklarına inanmıyorum" haşa söylediğim kanaatine geliyorum. Bu da beni üzüyor. Böyle hallere her gün rastlıyorum, ve her gün dinden çıktığım vesvesesine yeniliyorum. Bu durumda gerçekten dinden çıkmış oluyormuyum? Yoksa böyle şeylere kafayı takmamak mı lazım?

 3. 31.Mart.2013, 21:01
  2
  Snowdrop
  Elhamdülillah

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Eylül.2012
  Üye No: 97785
  Mesaj Sayısı: 588
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6
  Bulunduğu yer: Azerbaycan

  Cevap: Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?
  Dille söylemek imana zarar verir.Kalbe gelen vesveseye önem vermemek lazım,gelirken Allahu ekber diyip,besmese çekip işlere devam etmeli,kafaya takmamak lazım ve dille de soylememek lazım.


 4. 31.Mart.2013, 21:01
  2
  Elhamdülillah  Dille söylemek imana zarar verir.Kalbe gelen vesveseye önem vermemek lazım,gelirken Allahu ekber diyip,besmese çekip işlere devam etmeli,kafaya takmamak lazım ve dille de soylememek lazım.
+ Yorum Gönder