+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?

  Sual: Es Selamu Aleykum. Ben bazen şakaca düşünmeden anlamsız ve İslamla, imanla, küfürle hiç ilgisi olmayan sözler söylüyorum, sonradan bu sözleri İslam hakkında söyledim gibi şüphelere düşüyorum. Mesela, bir başka konu hakkında İnanmıyorum dediğim zaman kalbimden "İslama ve Allahın buyurduklarına" diye bir fikir geçiyor, ve bu fikiri kalbimden redd etmeden İnanmıyorum söylediğimde bu fikirle söylediğim üst-üste düştüğü için "İslama ve Allahın buyurduklarına inanmıyorum" haşa söylediğim kanaatine geliyorum. Bu da beni üzüyor. Böyle hallere her gün rastlıyorum, ve her gün dinden çıktığım vesvesesine yeniliyorum. Bu durumda gerçekten dinden çıkmış oluyormuyum? Yoksa böyle şeylere kafayı takmamak mı lazım? ? 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: Kalbe gelen vesveseyi dille söylemek imana zarar verir mi?


  Reklam  Cevap: Dille söylemek imana zarar verir.Kalbe gelen vesveseye önem vermemek lazım,gelirken Allahu ekber diyip,besmese çekip işlere devam etmeli,kafaya takmamak lazım ve dille de soylememek lazım.

+ Yorum Gönder
vesveseyi dille söylemek ,  vesveseleri kafaya takmak,  vesveseyi takmamak