+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Müslüman olmam neyi gerektirir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Müslüman olmam neyi gerektirir


 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: Müslüman olmam neyi gerektirir


  Reklam  Cevap: İlk Müslümanlar, davalarında ancak cihad etmek, kurban vermek bol bol mali fedakârlıkta bulunmak, can ve mallarını bu uğurda başarıya ulaşılabilineceğini bilmişlerdi.
  Böylece onlar canlarıyla bu yola atılmış, ruhlarını feda etmişler ve Allah yolunda hakkıyla cihad etmişlerdir. Onlara seslenen Allah'ın şu buyruğunu işitmişlerdi "De ki; Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, akrabalarınız, elde ettiğiniz mallar, durgunluğundan korktuğunuz ticaretiniz ve hoşlandığınız evleriniz Allah'dan, Peygamberinden ve Allah yolunda cihad etmekten sevimli ise Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah ferikler güruhunu doğru yola iletmez".
  (Tevbe 24)

  Sahabeden Hz. Ebubekir Tebük Seferi'nde bütün malını Allah yolunda harcadıktan sonra şöyle demiştir: "Ailem için Allah ve Rasulünü bıraktım". Sahabelerden biri ölümle kucaklaşırken şöyle diyordu: "Müslüman olarak öldükten sonra, Allah yolunda hangi tarafa yıkılacağıma önem vermem".
  Onlar böyleydiler. Samimi olarak Allah yolunda cihad ediyorlardı. Allah yolunda mallarını bol bol harcıyorlardı. Bütün fedakârlıklarda bulunuyorlardı. Biz de onlar gibi olmalıyız…


+ Yorum Gönder