+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz.peygamber ve insan konulu kompozisyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz.peygamber ve insan konulu kompozisyon

  Sual: SELAMÜN ALEYKÜM
  ALLAH (c.c) 'ın selamı üzerinize olsun inşallah
  arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var inşallah yardımlarınızı bekliyorum bir kompozisyon yazmam lazım fakat bir türlü kompozisyona nasıl başlayacağımı bilemiyorum sizlerin yardımıyla inşallah çok güzel bir kompozisyon yazacağım
  KONU:HZ.PEYGAMBER VE İNSAN
  İNŞALLAH YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN ? 2. Altundal
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz.peygamber ve insan konulu kompozisyon


  Reklam  Cevap: Ve aleykum selam ve rahmetullah


  Hz.peygamber ve insan konulu kompozisyon


  Rasulullah (s.a.s.) her yönden örnek alınacak en mükemmel insandır, Her müslümanın O’nu en güzel şekilde öğrenip tanıması; Onun yüce ahlâkını yaşamaya ve yaşatmaya çalışması lazımdır, Çünkü O’nun ahlâkı, Kur’ân ahlâkı idi.

  Hz. Muhammed üstün kişiliği, güvenilirliği , insana değer vermesi , hakkı gözetmesi , sabırlı ve hoşgörülü oluşuyla en güzel örnektir.
  Hz. Muhammed’in en önemli özelliği , başkalarına önerdiği öğütleri ve ahlak kurallarını önce kendi yaşamında uygulamasıdır. O , kendini başkalarından üstün görmemiş , Kur’an’ın öğütlerini ve yasaklarını yaşamının her anında uygulamıştır.

  "Hiç şüphesiz senin için bitmez tükenmez bir mükâfat vardır. Ve hiç şüphesiz sen pek büyük bir ahlâk üzerindesin." (Kalem Sûresi, 3-4)

  Yine Kur'ân'da Peygamberimiz için "Allah'ın Resulünde sizin için güzel bir örnek vardır" (Ahzâb Sûresi, 21) buyurularak, mü'minlerin, hayâtlarının bütün safhalarında onu örnek almaları tavsiye ve emredilir. Çünkü onun ahlâkı bizler için en güzel örnek, onun yaşayışı, halleri, sözleri ve hareketleri en mükemmel modeldir.

  Peygamberimiz de, "Ben ancak güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim" buyurur ve bu özelliğini, dünyadaki göreviyle bağlantılı olarak dikkat çekip bizlere anlatmaktadır.

  Peygamberimizin hayâtında ve ahlâkında, her meslek ve seviyeden insan, örnek alacak yönler bulabilir. İnsan olarak onun hayâtından alacağı sayısız fazilet ve güzellik yanında, kendi mesleğini ve toplumdaki yerini ilgilendirecek yüzlerce dersi de alabilir. Çünkü Peygamberimizin hayâtı her yönüyle hepimize örnekti


+ Yorum Gönder
insan ve peygamber konulu kompozisyon