+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev

  Sual: Kadınlardan gelen günlük akıntının hükmü nedir? Bir hoca efendi''Sağlıklı bir kadının organından devamlı olarak gelen ve gelmediğinde bazı problemler oluşan vaginal salgı temizdir; gözyaşı ve tükürük gibidir, bunun dışarı çıkması,çamaşıra bulaşması abdesti bozmaz ve onu yıkamak da gerekmez. Bu normal akıntı dışında kalan ve bir arızadan (mesela enfeksiyondan) kaynaklanan akıntı ise pistir, dışarı çıktığında abdesti bozar ve elbiseye bulaşırsa yıkanması gerekir.''diyor. Ben de pamuk kullanılması gerektiğini biliyorum. Bu hususta hangi görüşü esas almalıyız? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organın


  Reklam  Cevap: Böyle bir görüş kesinlikle doğru değildir. Kişilere kolaylık sağlama adına dini hükümler çarpıtılmaktadır. Tüm fıkıh kitaplarında yazılıdır ki, önden veya arkadan kan, meni, sidik, dışkı gibi bir necasetin veya herhangi bir sıvının çıkması abdesti bozmaktadır.

  Evet, kadınların günlük akıntıları necistir ve abdesti bozar. Kişi pamuk gibi bir şeyle bu akıntıyı önleyebiliyorsa, özür sahibi olmaz. Fakat akıntı önlenemiyorsa, bu durumda kişi özür sahibi olarak hareket eder.

  Selam Ve Dua ile

+ Yorum Gönder