Konusunu Oylayın.: Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev
 1. 27.Mart.2013, 09:32
  1
  Misafir

  Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev


  Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organından Dev Mumsema Kadınlardan gelen günlük akıntının hükmü nedir? Bir hoca efendi''Sağlıklı bir kadının organından devamlı olarak gelen ve gelmediğinde bazı problemler oluşan vaginal salgı temizdir; gözyaşı ve tükürük gibidir, bunun dışarı çıkması,çamaşıra bulaşması abdesti bozmaz ve onu yıkamak da gerekmez. Bu normal akıntı dışında kalan ve bir arızadan (mesela enfeksiyondan) kaynaklanan akıntı ise pistir, dışarı çıktığında abdesti bozar ve elbiseye bulaşırsa yıkanması gerekir.''diyor. Ben de pamuk kullanılması gerektiğini biliyorum. Bu hususta hangi görüşü esas almalıyız?


 2. 27.Mart.2013, 09:32
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kadınlardan gelen günlük akıntının hükmü nedir? Bir hoca efendi''Sağlıklı bir kadının organından devamlı olarak gelen ve gelmediğinde bazı problemler oluşan vaginal salgı temizdir; gözyaşı ve tükürük gibidir, bunun dışarı çıkması,çamaşıra bulaşması abdesti bozmaz ve onu yıkamak da gerekmez. Bu normal akıntı dışında kalan ve bir arızadan (mesela enfeksiyondan) kaynaklanan akıntı ise pistir, dışarı çıktığında abdesti bozar ve elbiseye bulaşırsa yıkanması gerekir.''diyor. Ben de pamuk kullanılması gerektiğini biliyorum. Bu hususta hangi görüşü esas almalıyız?


  Benzer Konular

  - Kadından gelen akıntının hükmü, özür.

  - Adet geciktirici ilaçların etkisiyle gününden önce veya sonra gelen akıntının hükmü nedir?

  - Adet geciktirici ilaçların etkisiyle gününden önce veya sonra gelen akıntının fıkhi durumu nedir?

  - Kadınlardan Gelen Beyaz Akıntının Hükmü Nedir?

  - Kadının cinsel organından ilaç alması

 3. 29.Mart.2013, 00:31
  2
  Muhasibi
  Editör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,810
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 160
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Kadınlardan Gelen Günlük Akıntının Hükmü Nedir? Bir Hoca Efendi''Sağlıklı Bir Kadının Organın
  Böyle bir görüş kesinlikle doğru değildir. Kişilere kolaylık sağlama adına dini hükümler çarpıtılmaktadır. Tüm fıkıh kitaplarında yazılıdır ki, önden veya arkadan kan, meni, sidik, dışkı gibi bir necasetin veya herhangi bir sıvının çıkması abdesti bozmaktadır.

  Evet, kadınların günlük akıntıları necistir ve abdesti bozar. Kişi pamuk gibi bir şeyle bu akıntıyı önleyebiliyorsa, özür sahibi olmaz. Fakat akıntı önlenemiyorsa, bu durumda kişi özür sahibi olarak hareket eder.

  Selam Ve Dua ile


 4. 29.Mart.2013, 00:31
  2
  Editör  Böyle bir görüş kesinlikle doğru değildir. Kişilere kolaylık sağlama adına dini hükümler çarpıtılmaktadır. Tüm fıkıh kitaplarında yazılıdır ki, önden veya arkadan kan, meni, sidik, dışkı gibi bir necasetin veya herhangi bir sıvının çıkması abdesti bozmaktadır.

  Evet, kadınların günlük akıntıları necistir ve abdesti bozar. Kişi pamuk gibi bir şeyle bu akıntıyı önleyebiliyorsa, özür sahibi olmaz. Fakat akıntı önlenemiyorsa, bu durumda kişi özür sahibi olarak hareket eder.

  Selam Ve Dua ile

+ Yorum Gönder