Konusunu Oylayın.: Ben Kuran Kursu öğreticiliği Yapıyorum. Malum Bayanlar özel Günlerinde De Kursa Geliyor. Bu özel Gün

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Ben Kuran Kursu öğreticiliği Yapıyorum. Malum Bayanlar özel Günlerinde De Kursa Geliyor. Bu özel Gün
 1. 27.Mart.2013, 09:30
  1
  Misafir

  Ben Kuran Kursu öğreticiliği Yapıyorum. Malum Bayanlar özel Günlerinde De Kursa Geliyor. Bu özel Gün


  Ben Kuran Kursu öğreticiliği Yapıyorum. Malum Bayanlar özel Günlerinde De Kursa Geliyor. Bu özel Gün Mumsema Ben kuran Kursu öğreticiliği yapıyorum. Malum bayanlar özel günlerinde de kursa geliyor. Bu özel günleri birbirine rastlayan bayan sayısı 20 kişilik sınıfta bazen 5 - 6 kişiyi bulabiliyor. Bizde bu günlerde talim yaptırmakta sıkıntı yaşayabiliyoruz. Size olan sorum şudur: Özel günlerimizde öğrenciye talim yaptırabilir miyiz? Bunun özel bir yöntemi var mıdır?


 2. 27.Mart.2013, 09:30
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ben kuran Kursu öğreticiliği yapıyorum. Malum bayanlar özel günlerinde de kursa geliyor. Bu özel günleri birbirine rastlayan bayan sayısı 20 kişilik sınıfta bazen 5 - 6 kişiyi bulabiliyor. Bizde bu günlerde talim yaptırmakta sıkıntı yaşayabiliyoruz. Size olan sorum şudur: Özel günlerimizde öğrenciye talim yaptırabilir miyiz? Bunun özel bir yöntemi var mıdır?

 3. 27.Mart.2013, 23:55
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,774
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Ben Kuran Kursu öğreticiliği Yapıyorum. Malum Bayanlar özel Günlerinde De Kursa Geliyor. Bu ö
  Özel günlerinde (hayızlı-loğusa) olan kadın Kur’an-ı Kerim’e el süremediği gibi ezbere de okuyamaz. Ancak özel halinde olan bir kadın öğretici, Kur’an okumak niyeti ile değil de yanlışı düzeltmek ve öğretmek maksadıyla harf harf, kelime kelime öğretebilir.

  Bu durumda kelimeleri teker teker öğretmesi, iki kelime arasını ayırması gerekir. Kur\'an-ı Kerim\'i heceleyerek okutması da mekruh değildir. 4. 27.Mart.2013, 23:55
  2
  Devamlı Üye  Özel günlerinde (hayızlı-loğusa) olan kadın Kur’an-ı Kerim’e el süremediği gibi ezbere de okuyamaz. Ancak özel halinde olan bir kadın öğretici, Kur’an okumak niyeti ile değil de yanlışı düzeltmek ve öğretmek maksadıyla harf harf, kelime kelime öğretebilir.

  Bu durumda kelimeleri teker teker öğretmesi, iki kelime arasını ayırması gerekir. Kur\'an-ı Kerim\'i heceleyerek okutması da mekruh değildir.

+ Yorum Gönder