+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir Kadın Hamileyken on Bir Haftalık çocuğu Karnında ölmüş. Fakat Henüz Cenin Karnından Alınmamış Ya Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir Kadın Hamileyken on Bir Haftalık çocuğu Karnında ölmüş. Fakat Henüz Cenin Karnından Alınmamış Ya

  Sual: Bir kadın hamileyken on bir haftalık çocuğu karnında ölmüş. Fakat henüz cenin karnından alınmamış yani kürtaj yapılmamış. Bu durumda karnında ölü bulunan bir kadından bir damla kan gelse bu kadının durumu ne olur? ? 2. Altundal
  Devamlı Üye

  Cevap: Bir Kadın Hamileyken on Bir Haftalık çocuğu Karnında ölmüş. Fakat Henüz Cenin Karnından Alınm


  Reklam  Cevap: Bir kadın hamileyken on bir haftalık çocuğu karnında ölmüş. Fakat henüz cenin karnından alınmamış yani kürtaj yapılmamış. Bu durumda karnında ölü bulunan bir kadından bir damla kan gelse bu kadının durumu ne olur


  Henüz kürtajın yapılmamış olması, düşük hükmünü meydana getirmez.

  Düşük hükümleri için bebeğin vücuttan normal veya müdahale (kürtaj-sezeryan) ile çıkması gerekmektedir. Anne karnında bebeğin ölmesiyle kadın düşük hükümleri ile hareket edemez.

  Karnındaki bebeğin ölmesi sonucu kanama gören kadın, hayızlı veya loğusa olmaz. Bu gelen kanama istihaze (özür) kabul edilir.

  Düşük sonrası kadının durumuyla ilgili genel kaide şudur:

  El, ayak gibi uzuvları belirmiş olan bir çocuğun düşmesiyle nifas hali meydana gelir ve çoğunlukla on, on beş gün kadar devam eder. Fakat azası henüz belirmemiş bir düşük ile nifas hali meydana gelmez. Bunun düşmesiyle görülen kan üç gün devam eder ve bunun öncesinde de en az on beş gün temizlik hali devam etmiş bulunursa, bu bir hayız kanı olmuş olur; böyle olmazsa, istihaze (özür) sayılır.

  Bir düşüğün en az 4 aylık olması, kadının loğusa sayılabilmesi için yeterli olabilmektedir. Çünkü bu süre zarfında çocuğun organları az ya da çok belirgin hale gelmektedir.

  Bunun için bütün organların belirmiş olması şart değildir. Saç ve tırnak gibi bazı organlarının belirmesi, çocuk sayılması için yeterlidir.


+ Yorum Gönder