+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Resmi boşanma olmadan dini nikah bitmez diyor doğru mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Resmi boşanma olmadan dini nikah bitmez diyor doğru mu?

  Sual: Selamun aleykum. Çok uzun süredir boşanmayla ilgili araştırma yapıyorum.Son olarak dün bir cevap aldım.Eşler arasında resmi nikah varsa koca karısına istediği kadar boşsun desin.Hüküm sadece iki talak için geçerli olur çünkü resmi nikah kıyılırken erkek bir boşanma hakkını hakime devretmiş olur.Tabi iki talak kullanıldıktan sonra eşler isterlerse yeni bir nikah kıyarak tekrar bir araya gelebilirler.sonuç olarak hakim boşanmayı onaylamadığı sürece üçüncü talak hala duruyor. ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Resmi boşanma olmadan dini nikah bitmez diyor doğru mu?


  Reklam  Cevap:
  Selamun aleykum. Çok uzun süredir boşanmayla ilgili araştırma yapıyorum.Son olarak dün bir cevap aldım.Eşler arasında resmi nikah varsa koca karısına istediği kadar boşsun desin.Hüküm sadece iki talak için geçerli olur çünkü resmi nikah kıyılırken erkek bir boşanma hakkını hakime devretmiş olur.Tabi iki talak kullanıldıktan sonra eşler isterlerse yeni bir nikah kıyarak tekrar bir araya gelebilirler.sonuç olarak hakim boşanmayı onaylamadığı sürece üçüncü talak hala duruyor.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Hiç kimse resmi nikahı kıyarken bir talakını hakime devretmiyor.
  bunu kim söylemişse isabet etmemiş / yanılmıştır.

+ Yorum Gönder