+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dargınlık Ve Barış Duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dargınlık Ve Barış Duası

  Sual: Sevgili hocam biri kız biri erkek iki evladım var birbirlerine dargınlar öyle dargınlar ki babayla bizim huzurumuz kalmadı.Çocuklarımın barışması için yapabileceğim dua yazarsanız sevinirim.Bu dargınlık 27 yıllık evliliğimizi tehdit ve huzursuz ediyor.Lütfen bize yardımcı olur musunuz... ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Dargınlık Ve Barış Duası


  Reklam  Cevap: Dargınlıkları Gidermek İçin Okunacak Dua

  Anlamı: “Allah’ım! Kalplerimizi birleştir(bizi ayrılığa düşürme). Aramızı / sosyal ilişkilerimizi düzelt. Bizi doğru yola ilet. Bizi (şirk, küfür ve nifak) karanlıklarından kurtar, (iman ve İslam) aydınlığına çıkar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzaklaşır. Allah’ım! Kulaklarımızı, gözlerimizi ve eşlerimizi (her türlü kötülükten ve günahtan) koru.” (İbn Hibban, Rakaik, No: 996)

  Okunuşu: “Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahışe ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.”

  1599. Ebû Hüreyre radıyallahu anh, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in şöyle buyurduğunu işittim demiştir:
  "Müslümanın din kardeşine üç günden fazla küs durması helâl olmaz. Kim müslüman kardeşini üç günden fazla terkeder ve o hal üzere ölürse cehenneme girer."


  Sahâbî Ebû Hırâş Hadred İbni Ebû Hadred el-Eslemî (es-Sülemî de denir), radıyallahu anh, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'i şöyle buyururken işittiğini söylemiştir:
  "Kim, din kardeşini bir yıl terkedip küs durursa, onun kanını dökmüş gibi günaha girer."

  Ebû Dâvûd,


 3. Misafir
  Ben birgul abım ve enışte vr nışanlım ve bunlat küz

+ Yorum Gönder
barış duası,  baris duasi,  barış duaları,  barls dualarl