+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Beladan kurtulmak için dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Beladan kurtulmak için dua


 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: beladan kurtulmak için dua


  Reklam  Cevap: Beladan kurtulmak için dua
  Korku ve beladan korunma duaları
  Dert ve belâdan kurtulmak için okunacak duâ


  Hadis-i şerifte buyuruldu ki, “Birinize derd ve belâ gelince, Yûnüs Peygamberin duâsını okusun! Allahü teâlâ Onu muhakkak kurtarır. Duâ şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn”. (15)

  Yine hadis-i şerifte, “Sabah, kalkınca, üç kere Bismillâhillezî lâ-yedurru ma'asmihî şey'ün fil'ardı velâ fissemâ ve hüvessemî'ul'alim, (16) okuyana akşama kadar, hiç derd, belâ gelmez” buyuruldu.

  “Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil’ aliyyil’azîm.” (24) Duâsı da, ruhi hastalıklar ve bütün hastalıklar için okunur. Derdlerden kurtulmak için ve murâda kavuşmak için beşyüz kerre okunur. Evvelinde ve âhirinde yüzer def’a salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir. Ayrıca şu duâ da okunmalıdır.

  “Yâ Allahü biketehassantü ve biabdike ve resûlike seyyidine Muhammedin sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem estecertü.” (52)
  Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, imam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Âyât-i hırz okununca da, bu duayı okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace]


 3. Misafir
  ben izin almadan bir sey yapdim ve basimi belaya sokdum. bu beladan beni hangi dua kurtara bilir

 4. klav
  Üye
  Yukardaki Hz Yunusun duasını okuyabilirsin.

 5. #UguR
  Devamlı Üye
  Bunun için dua var. Açtığım konuyu inceleyiniz:

  Bela ve musibet anında sünnet olan Dua

+ Yorum Gönder
beladan kurtulma duası,  beladan kurtulmak için dua,  beladan kurtulmak için,  Beladan kurtulmak için okunacak dua,  beladan kurtulma duasi,  belalı insandan kurtulma duası,  belalardan kurtulma duası