+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yahudiler ile ilgili hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yahudiler ile ilgili hadisler


 2. maydın
  Devamlı Üye

  Cevap: yahudiler ile ilgili hadisler


  Reklam  Cevap: Yahudi Hadisi Şerifleri

  HADİSLERDE YAHUDİLER


  Yahudileri de Hıristiyanları da Allah kahretsin. Peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler. Arap topraklarında iki din bırakmayın. (Beyheki)

  Yahudileri Allah kahretsin, Allah onlara içi yağını haram edince, onu eritip sattılar ve parasını da yediler. (Buhari,Müslim)

  Allah'tan başka ilah olmadığına, Muhammed aleyhisselamın Allah'ın Resulü olduğuna, şehadet edinceye kadar Yahudilerle savaşın. (Müslim)

  Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Hatta taşlar bile, gizlenen Yahudi'yi "Ey Müslüman şu arkamda gizlenen Yahudi'yi öldür" diye haber verir. (Buhari)

  Kafir olan bir kavmi seven, onlarla dostluk kuran mümin, kıyamette o kafirlere haşrolur. (Taberani)

  Resullahın son sözlerinden biri, (Allah, Yahudi ve Hıristiyanları helak etsin. Arap topraklarında iki din kalmasın) idi. (Beyheki)

  İmanın temeli, Müslümanları sevmek ve kafirleri sevmemektir. (İ.Ahmed)

  Üç şey imanın lezzetini artırır: Allah ve Resulünü her şeyden çok sevmek, kendisini sevmeyen Müslüman'ı Allah rızası için sevmek, kafirleri sevmemektir. (Taberani)

  Ebu Musel Eşari hazretleri anlatır:
  Halife Ömer'e (Hıristiyan kâtibim çok işe yarıyor) dedim. “Niçin bir Müslüman kâtip almadın? (Ey müminler, Yahudi ve Hıristiyanları sevmeyin) âyetini işitmedin mi sen?” dedi. Ben de, “Onu dini için değil, kâtipliği için aldım” dedim. “Allahü teâlânın hakir ettiğine ikram etme! Onun zelil ettiğini aziz eyleme! Allah’ın uzaklaştırdığına yaklaşma” dedi. “Ama Basra’yı onunla idare ediyorum” dedim. “Hıristiyan ölürse ne yapacaksan, şimdi onu yap! Derhal onu değiştir”dedi.” (3/55)


+ Yorum Gönder
yahudilerle ilgili hadisler,  yahudiler ile ilgili hadisler,  yahudilerle ilgili hadis,  yahudi ile ilgili hadisler,  yahudiler hakkında hadis,  yahudilik ile ilgili hadisler,  Yahudi hadis