+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eş edinmek yerine sadece Allah aşkıyla yaşamak doğru mudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eş edinmek yerine sadece Allah aşkıyla yaşamak doğru mudur?

  Sual: merhaba benim bir buçuk yıldır bir erkek arkadaşım var ciddiyetle başladık yani evlenmek için bu yola girdik. daha önce bir evlilik yaşadım ama çok mutsuz oldu anlaşamadık ve ayrıldık dört yıl oluyor. ama ben bi yuva kurmak istiyorum artık yalnız olmak istemiyorum şu anda erkek arkadaşımla sorun yaşıyoruz kendisi daha evvel alkol kullanmış çok serserice isyankar hallerde bulunmuş fakat benimle beraberliğinden bu yana bunlardan vazgeçti son iki aydır dinimize çok yöneldi ve bir vakfa gitmeye başladı ve bu zaman içerisinde benden uzaklaştı ben dinime Allahıma ve O nun Resulüne bağlı bir insanım ailemde öyle maddi sıkıntılardan dolayı evlilik için beklioruz fakat bana şöle bir konuşma yaptı ben kendimi tamamen dine verdim ve sadece Allah aşkı olsun istiyorum bundan başka gözüm bişi görmüyor dedi.. bu ne kadar güzel bişi de olsa bunun için bir kadından ayrılmak hiç bir sçu yokken doğrumudur sizce ve okuduğum ayetlerde evlilik olması gerektiğini bir kadına bir erkek bir erkeğe bir kadın olması gerektiğni buyuruyor sadece Allah aşkı ile yaşamak dinimizce uygunmudur çok merak ediyorum acı çekiyorum çünkü ben çok emek verdim uğraştım ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz şimdiden teşşekür ederim ALLAH RAZI OLSUN... ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Eş edinmek yerine sadece Allah aşkıyla yaşamak doğru mudur?


  Reklam  Cevap: ikinizin yaptığı doğru değildir.
  Sadece Allaha bağlı olmak demek, evlenmemek demek değildir.
  Allahın Rasulu (sav), Allaha en yakın kişi olmasına rağmen evlenmiş ve evlenmeye teşvik etmiştir.

  Birde ben ailem dindarız demişsin ama erkek arkadaşım, aylarca beraberiz gibi islamla bağdaşmayan şeyleri yşadığını itiraf ediyorsun.
  Allah seni de onuda ıslah etsin.

+ Yorum Gönder