+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: insanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler


  Reklam  Cevap: İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği iradesinin, aklının olmasıdır. İnsan dışında hiçbir canlı düşünceleri istekleri fikirleri ve inandıkları yolunda hareket etmez. İnsan seçimleri ile yaşar. Karar verir. Bu kararlar doğru da olabilir yanlış da. Kararı vermek insanın iradesine kalır. Normal bir insanın aklı yerinden gittiği zaman diğer canlılardan farkı olmaz. Düşünebilmemiz aklımızı kullanabilmemiz işte en önemli özelliğimizdir.

 3. Misafir
  İnsanları Diğer Canlılardan Ayıran Özellikler Kısaca


  “İnsan çok yönlü bir varlık olup bölünmez bir kişiliğe sahiptir İnsan ; düşünen, düşündükleri, açıklamak isteyen, belli bir toplumsal, ekonomik, kültürel ve siyasal çevrede yaşayan bir varlıktır Yaşadığı çevreyi geliştirmek, bu çevrenin yönetim ve işleyişine katılmak ister Dinsel inançları olan ve buna göre hareket etmek istteyen bir yapıdadır Aynı zamanda üretime emeğiyle katılmak, emeğinin hakça karşılığını almak, bu amaçla da örgütlenip birlikte hareket etmek isteyen birçok gereksinim, özlem ve beklentisi olan bir varlıktır Kişilik ancak biyolojik, düşünsel, siyasal, toplumsal, kültürel vb yönleriyle bir bütün olarak korunup geliştirildiğinde anlam taşır”


  İnsanı insan yapan onun özellikleridir Zaten o özellikler olmasa idi gerçek anlamda insan olmazdı İnsanın siyah beyaz olması, Müslüman Hristiyan olması, siyasi görüşlerinin farklı olması gibi özellikler yüzünden hiçbir insan dışlanmamalıdır

 4. Misafir
  Teşekkürler ödevimde çok yardımcı oldu

 5. Misafir
  Çok doğru bir bilgi teşekkürler.

+ Yorum Gönder
insanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir kısaca,  insanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir,  insanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler,  insanı diger canlılardan farklı kılan özellikler,  insanı diger canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir,  insani diger canlilardan farkli kilan özellikleri nelerdir,  insanı canlılardan ayıran özellikler