+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sonradan günah olduğunu öğrendiğimiz günahlardan sorumlu muyuz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sonradan günah olduğunu öğrendiğimiz günahlardan sorumlu muyuz?





  Sual: benim düşüncem olmadığı halde acaba günah mı işledim diye vesveselere kapılıyorum günah olduğunu bilmediğimiz istedemeden yada sonradan günah olduğunu öğrendiğimiz günahlardan sorumlumuyuz ? 5 gündür çok kötü bir durumdayım cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. ?







 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: sonradan günah olduğunu öğrendiğimiz günahlardan sorumlu muyuz?


  Reklam



  Cevap: Allah (c.c), bizleri bilmediğimiz şeylerden sorumlu tutmaz. Ancak haram olduğunu öğrendikten bol bol tevbe edip, o şeylerden uzak durmak gerekir.

 3. Misafir
  Ben şimdi bi iş yerinde çalışıyorum patronum başımda değildi gelen müşteri indirim yapmamı istedi bende ben bişey diyemem dedim ama zorla indirim yaptırdı ben şimdi o parayı geri yerine koymak zorunda mıyım? Lütfen acil cevap verin

 4. arifselim
  Yönetici
  Yetkili kişi tarafından sana izin verildiği ölçüde indirim yapabilirsin. Ondan daha fazla yapamazsın. Bunu patronunla konuşarak halletmelisin.

 5. Misafir
  Cunupken tras olunmuyormus ve bu durumu sonradan öğrendim o zamana kadar işlediğim ibadetler kabul mü sonradan öğrendim bunlardan sorumlumuyum

 6. arifselim
  Yönetici
  Cünüpken veya adetliyken tıraş olunabilir ve vücut temizliği de yapılabilir bu günah değildir ve ibadetlerine de hiç bir etkisi yoktur. Sadece cünüpken tıraş olmamak daha faziletlidir diyen alimlerimiz vardır.

 7. Misafir
  Cunub iken namaz kılınmaz kurana el surulmez

 8. Misafir
  Bakın ben istemeden gıybet ettim yani ortak oldum. So nra arkadaşım bana bunun gıybet olduğunu söyledi ve çok pisman oldum hatta ağlayarak bağıslanma diledim

+ Yorum Gönder
bilmediğimiz günahlardan sorumlu muyuz,  bilmediğimiz şeylerden sorumlu muyuz,  bılmedıgımız gunah tan sorumlu muyuz