+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çörekotu hangi hastalıkları nasıl tedavi ediyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çörekotu hangi hastalıkları nasıl tedavi ediyor?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Çörekotu hangi hastalıkları nasıl tedavi ediyor?


  Reklam  Cevap:
  Çörek Otu Yağı ve Faydaları

  Çörek Otu : Bileşiminde % 35 – 15 oranında sabit yağ vardır. Haricen sıkma yöntemi ile elde edilir. İçerdiği mineraller; selenyum, çinko, demir, bakır ve kalsiyumdur. Etken madde olarak; E vitamini ihtiva eder. Oleik asit, Omega3, Omega6 doymuş yağ asitlerini içerir.

  Çörek Otu Yağının Faydaları: Saçı besler. Cinsel gücü arttırır. Hazmı kolaylaştırır. Egzamada faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Hemoroite faydalıdır. Kan şekerini düzenler. Toksinlerden temizler. Vücudun direncini arttırır. Kansere karşı koruyucudur. Savunma sistemini dengeler. Alerjik sorunlara karşı yararlıdır. Regl döneminin düzenli olmasını sağlar. Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır. İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir. Grip döneminde bağışıklı sistemini güçlendirir. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. Damar hastalıklarını önler.sifalibitkileriniz.com Çörek otu yağı kullanımı sindirimi kolaylaştırır. Astım, şeker ve romatizma tedavisinde kullanılır. İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir. Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. Kılcal damarları uyararak kan dolaşımın düzenler, kolestrolü dengeler. Deri sorunlarında mikrop öldürücü etkinliği çörekotu yağının faydaları arasındadır.


+ Yorum Gönder