+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Emek ile ilgili hikayeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Emek ile ilgili hikayeler

  Sual: Merhaba emek ile ilgili hikayeler paylaşır mısınız emek hakkında hikaye örneği istiyorum ? 2. maydın
  Devamlı Üye

  Cevap: Emek ile ilgili hikayeler


  Reklam  Cevap: Emek Vermeden Hiçbir Şey Olmaz

  Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak belli bir çaba içindeyiz. İşte amacımız doğrultusunda harcadığımız bu enerjiye emek adı verilir. Bir işte başarılı olmanın olmazsa olmaz yolu o iş için emek harcamaktır. Emeksiz, zahmetsiz kazanılmış bir başarı söz konusu değildir. Eskiler derler ki emeksiz yemek olmaz.

  Bu dünyada herkesin ulaşmak istediği bir amaç mutlaka vardır. Amacı olmayan bir insan zaten yaşayamaz. Herkesin kendince sorunları vardır;sorunu olmayan insan neredeyse yok. Bu sorunları aşmak ise ancak emek harcanarak mümkün olur. Çok nadirdir ki sadece şansla başarı yakalanabilsin. Bir insan bir amaca ulaşmak istediğinde o işi için çaba harcar, emek verirse neredeyse başaramayacağı iş yok gibidir. Bununla birlikte emek verilerek kazanılan başarının tadına doyum olmaz.

  Kişinin çalışarak kazandığı başarılar insanın her şeyden çok mutlu eder. İnsan olarak sahip olmak istediklerimiz hiçbir zaman bitmez. Başarılı oldukça yenisini isteriz. İstedikçe emek verir, emek verdikçe kazanırız. Bu nedenle bu mutluluğu yaşamak için kendimize hedefler belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda çalışıp emek harcayarak başarıya ulaşmalıyız. Unutmamak gerekir ki verilen emeklerin hiçbiri boşa çıkmaz. Yeter ki isteyin ve çalışın. Dünya kendi emeğinizle kazandıklarınız oldukça daha güzel bir yer haline gelecektir

 3. Misafir
  EMEKSİZ YEMEK OLMAZ

  Tembel Keloğlan yine istemeye istemeye annesisinin zorlamasıyla ormana ağaç kesmeye gider. Isınmak için yakacak oduna ihtiyaçları vardır. Vardır da… her gün aynı işi yapmak çok sıkıcı gelmektedir Keloğlan’a. “Böyle balta sallayıp ağaçları indireceğime, saatlerce baltayla parçalayacağıma bir dokunmakla bu iş hallolsaydı ya…” diye kendi kendine söylenirken bir dev çıkıvermiş karşısına.
  “Tembel Keloğlan, sana istediğini vereceğim ama bu sefer dersini fena alacaksın” demiş. Demiş demesine de Keloğlan sadece isteğinin yerine geleceğinden mutlu, gerisini dinlememiş bile.


  Eliyle dokunduğu ilk ağaç oracıkta parçalara ayrılmış. “Bir ağaç daha kesip birkaç gün gelmeyeyim bari” demiş ve dokunduğu anda o da parçalara ayrılmış. “Odunları taşımak için küfeye uzanmış ama dokununca o da diğerleri gibi dağılmış gitmiş. Yeni bir küfe için koşarak eve gitmiş. Kapıyı tutunca kapı, masaya dokununca masa, hangi eşyaya değerse anında parçalara ayrılıp, dağılıyormuş. Ne olduğunu o an anlamış ve var gücüyle bağırarak devi çağırmış.
  Dev, kıs kıs gülerek ne istediğini sormuş. “Aman dev, canım dev, ne demek istediğini çok iyi anladım. Ben gece gündüz balta sallamaya razıyım. Bundan böyle emek harcamadan kazanmak yok. Sen yeter ki annem eve dönmeden bütün eşyaları düzelt. Yoksa annem de beni bunlar gibi parçalara ayırır

 4. Misafir
  çok teşkkürler çok işime yaradı

 5. Misafir
  İkiside güzel teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
emek ve rızık ile ilgili hikayeler,  emekle ilgili hikayeler,  emek ile ilgili hikayeler,  Emek hıkayelerı,  rızık ve emek ile ilgili hikayeler,  emek ile ilgili kıssalar,  emek ile ilgili dini hikayeler