+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Müslüman ne demek kısaca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Müslüman ne demek kısaca

  Sual: Müslüman ne demek Müslüman nedir Müslüman ne anlama gelmektedir Müslümanlar hakkında kısaca bilgi verir misiniz ? 2. Yolcu
  Özel Üye

  Cevap: Müslüman ne demek kısaca


  Reklam  Cevap: müslüman ne demek kısaca açıklayın


  Müslüman, İslâm dinini kabul eden, Allah'a teslim olmuş kişidir. Allah Teâlâ'nın, peygamberleri vâsıtasıyla gönderdiklerine ve Muhammed aleyhisselâma îmân eden kişiye denir.

  İman kalb işi olduğu halde, İslâm daha çok imanın amel olarak dışarıya yansımasını ifade eder. Nitekim Cibril hadisinde, iman tarif edilirken; "Allah'a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kıyamet gününe, hayır ve şerrin Allah Teâlâ'dan olduğuna inanmandır." buyurulurken; İslâm'ın tarifinde, topluma ilân edilen ve amel olarak yapılması gereken prensipler, yani İslâm'ın beş şartı sayılır:

  "İslâm, Allah'tan başka hiç bir ilâh olmadığına ve Hz. Muhammed'in Allah'ın rasûlü olduğuna şehadet etmen, namazı kılman, zekâtı vermen, ramazan orucunu tutman ve gücün yetiyorsa hac farizasını yerine getirmendir." (Buhârî, İmân, 34, 37, Şehâdat: 26, Tefsîru Sûre: 31/2; Müslim, İmân: 5, 7, 8; Ebû Dâvud, Sünne: 16; Tirmizî, İmân: 4).

 3. @hmet
  Üye
  müslüman kısaca nedir?

  Allaha ve onun peygamberlerine, Peygamberleriyle gönderdiği tüm hükümlerine inanan kişidir.

 4. İslam
  Kur'an Hadimi
  müslüman ne demek kısaca

  Müslüman: İslâm Dininin kurallarına uyan, İslâm’ın kurallarını hayata geçiren kimsedir.

 5. Misafir
  Islamın kurallarına uymak zaten hayata gecirmektir

 6. Misafir
  sağol ödevim vardı müslümanın anlamı diye sağol

+ Yorum Gönder
müslüman ne demek,  müslüman nedir kısaca,  müslüman ne demektir,  müslümanlık nedir,  musluman ne demek,  müslümanlık nedir kısaca,  müslüman ne demek kısaca