+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ?


 2. 2
  İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ?


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşimiz;

  Sarhoşluk veren uyuşturucuların tümü haramdır. Ancak esrar, afyon gibileri daha şiddetli haramdır. Zira bunlar içeni sadece sarhoş etmekle kalmıyor, aklî yeteneklerini zedeliyor, ruhî dengesini bozuyor, normal insanlıktan çıkarıp müzmin ve felçli hasta haline sokuyor. Esrar ve afyonun meydana getirdiği bu feci neticelere bakınca haramlıklarının şaraptan da ileri derece olduğu, müsaade ve müsamahaya asla lâyık olmadığı kesinlikle anlaşılıyor.

  Nitekim bütün mezhepler, bunların alım satımının yasaklığında, elde edilen paranın haramlığında ittifak etmişlerdir.

  Ancak, bu maddeler hastaları tedavi kastıyla belirli ve ölçülü miktarda alınıp, bekletilebilir. Bu da uzman ve dindar bir doktorun müsaadesiyle belli olur. Bunları şahıslardan ziyade kurum ve müesseseler alırlar ve tedavi mahallinde muhafaza edip, korurlar..

  Kaynak : Sorularla İslamiyet


 3. 3
  Misafir
  Ya guzel kardeslerim hic biriniz bi kaynak vermiyorsunuz.. Ben bunu 15 yildan beri iciyorum hucte burda yazilan yan etkileri yasamadim.. Evvelallah ruh halim hala on numara.. Ne felcinden bahsediyorsunuz burda abd de felc hastalarina veriyorlar.. Akli dengede bozarmis yine yalan.. Hatta da mantikli ve derin dusunduruyor.. Ozellikle dini konularda derin dusunce sagliyor.. Kaynak verin bize kaynak .. Sarabla bir tutuyorsunuz daha siddetli haram diyosunuz.. Bi sarabin yaptirdigina bakin bide otun ,hangisi da siddetli soyleyin...

 4. 4
  halilcan
  Devamlı Üye
  hayatınızda 1 kere hata yaparsınız hem bu dünyanızı hem ahiretinizi yakarsınız. Sarhoş etme açısından İçkiden farkı yoktur hatta daha kötü olabilir.

 5. 5
  jerusselam
  Devamlı Üye
  işinize gelmedimi kaynak verin kaynak verin dersiniz helal ve haramlar belidir uyuşturucu içmekle beyinlerinizi yitirmişsiniz.

 6. 6
  Misafir
  Ottu nekadar icersen ic bi noktadan sonra daha fazla iyi olamasin ama alkolda öyle degil, otu kullanmiyanlar anlamaz otcunun kafasini felc felan yalan bir seye acayip konentrasyon olabiliorsun daha sakin ve baska acidan da olaylari görebiliyorsun ve sunu unutmamak gerek ki kafan her dayim yerinde neyapip ne etigini biliyorsun ama alkol de birdahaki sabah gece ne olup bildiginden fazla bilgin olmaz bunlara düsünüp yazin

 7. 7
  Misafir
  Bende aynı şekil kullanıyorum. 19 yaşımdayım ve net 4 senedir kullanıyorum size anlatayım etkilerini gerçekten sizde esrarla şeytan birdir algısı oluşmuş içmediğiniz için bilemezsiniz yinede anlatayım kesinlikle övmekle alakası yok bire bir etkilerdir. Şahsen ben içtikten sonra çok derin düşüncelere dalıyorum(tribe girmek) sonra bir anda kafamı kaldırıyorum düşünmeyi bırakıyorum sonra hooop yine aynı, dalıyorum derinlere Esrar içtikten sonra iştahınız inanılmaz derecede açılıyor ekmek peynir bile o kadar lezzetli geliyor ki. Bazı arzularınızı arttırıyor, şaşırma seviyeniz artıyor bazı şeyler ilginç geliyor. Ben esrarın sarhoş ettiğine katılmıyorum, elbette zararları var ama sigaranında var? Ayrıca esrarın içindeki maddeler alkolün aksine vücudumuzda zaten var! Aynı şekilde alkolün aksine öyle sarhoş flan etmiyor edebinize adabınıza ettiğiniz kelimelere çok dikkat eder oluyorsunuz, bu kullanan kişinin özelliklerine de bağlı. Ben bu durumu şöyle adlandırıyorum. kullanan kişinin kişilik özelliklerini keskinleştiriyor biraz. Fazla düşündürüyor ve içen kişiyi bir iki adım geride bırakıyor, herşey gibi bununda verdikleri yanında aldıkları var Ha birde uzun süre kullanan kişilerde yoksunluk durumunda fazla sinir yapıyor tek kusuru bu bence esrarın yoksunluğunun. Ben kesinlikle net bir kaynak istiyorum. Vallahi mahallemde 16 17 senedir kullananlar var adamların insanlıktan çalışmaktan zekadan(unutkanlık hariç) gram eksikleri yok. Hangi siteye baksam aynı cevap kopyalayıp yapıştırmışsınızç Ben esrarın 'hamr' a girdiğine inanmakta çok güçlük çekiyorum. Eğer günahsada Allah bizi affetsin. Hayırlı geceler. (bu anlattıklarım kendimde kendi çevremdeki kişilerde gözlemlediklerimdir.)

 8. 8
  Misafir
  Müslümanın şüpheli şeyleri terk etmesi gerekir. Kaynak olmasa bile her türlü uyuşturucu madde şüpheli sınıfına girer.
  Türlü türlü bahanelerle günahınızı küçültmeye, normal birşey gibi göstermeye çalışmayın. Öyleyse her derdi, sıkıntısı olan namaza durmasın, sabretmesin, rahatlamak için esrar içsin. Günah arkadaşlar.

 9. 9
  Misafir
  ozaman niye dünyanin yarisinda ilac olarak 20 kadar cesitli hastaliga karsi yazmaya basladilar doktorlar
  20 senedir iciyorum depresion hastasiyim doktorun werdiyi ilac fayda etmesken kendir hayatimi kurtariyor
  neyazikki almanyada lisansini almak su anda daha cok zor

 10. 10
  Misafir
  Ben ilk kitapta helal kilindigini fakat derecesini bilmeleri gerektigini duymustum, sonraki kitapta Allahin "bana sarhos ibadet etmeyin" dedigini.. Son kitap yani Kuran da haram kilmistir, cünkü insanlar artik ikinci kitaptan sonra ögle-ikindi arasi ve yatsi sonrasi kullandiklari icin..

 11. 11
  Misafir
  Benim biraz sinirli bir yapım var,çocukluktan beri böyle,Esrarı 10 yıldır kullanıyorum,hem daha mantikli düşünüyorum,Çok sakinim,kimseyi kirmiyorum,sizin bahsettiginiz gibi felç li olmuyorum,ruh halimde çok iyi.

 12. 12
  Misafir
  Nefsimiz bize zevk, rahatlık vermesi için esrar içmeyi normal olarak gösteriyor. Bir insan esrar içtikten sonra namaz kılabilir mi ? Onun verdiği baygınlıkla ne kıldığını bile unutur. Şeytan bize bunları normal gösteriyor. Esrar içen yarın bir gün eroin maddesinide içer. Her maddeyi artık normal olarak görmeye başlar. Bunun zararı yok diye diye bütün maddeleri içer. Genellikle esrar içen yada içmiş kişiler diğer maddeleride kullanmaktadır. Bu işin sonu yoktur. Bile bile kendinizi tehlikeye atmayınız. Zina eden beni rahatlatıyor, içki içen beni sakinleştiriyor diye sebepler sunarsa bunların yasaklanmış olması bir fayda etmez. Dinimiz şüpheli işlerden kaçınmamızı söylüyor. Haram mı helal mi tam olarak bilinmeyen sakıncalı ve şüpheli işleri terketmeliyiz. Çünki bizi haramlara götürebilir. Bir insan dışarıda rahatlıkla çay içebiliyor ama esrar içemiyor. Sizce neden ? İnsanın beynini mallaştırıyor. Kendinizi saçma şeyler uydurarak avutmayın. Haramı normalleştirmeyin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu

esrar haram mı

esrar icmek günahmi

ot icmek günahmi

esrar içmek haram mıdırot icmek günah mıesrar haram mıdırdinimizde esrar i