+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ?

  Cevap: Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ? isimli yazı www.Mumsema.com

  Dunyada suc oranlarının, bizim gibi tirnak icinde musluman, hal ve hareketleri daha dogru olmasi gereken toplumlardan kat be kat dusuk ayni zamanda bahsettiginiz gercek sentetik uyusturucu madde kullaniminin gayet dusuk oldugu ama sokaginda cay kahvenin yaninda esrar icebildiginiz kafelerden alabildiginiz ulkeler var. Ve bu ulkeler musluman olmayabilirler ama bizden daha muslumanca hareketlere sahipler. Yani islamiyeti yasamaniza biseyler engel oluyorsa bu esrar ya da sigara ya da baska bisey degil. Herseyin soyutlugundan bahsedip herseye somut cozumler somut yasaklar somut otekilestirmeler getiriuorsunuz. Ben daha cok arastirip daha az yorum yapmanızı tavsiye ederim hayatiniz boyunca.

 2. Misafir

  Cevap: Kenevir (Ot Esrar) içmek haram mıdır ?


  Reklam  Ben 35 yaşindayim, küçüklüğümden beri asabi ve sinirli bir yapim var. 12 senedir evliyim ve 2 çocuğum var. Sinirlendiğimde sanki gözüm karariyor kendimi kaybediyorum. Kapilari kiriyorum, kendimi jiletledim.
  Ama 5 sene önce esrar içmeye başladim ve sinirsel olarak çok rahatladiğimi gördüm ve daha sakin biri oldum, içince çok mutlu oluyorum, düşüncelere daliyorum,..
  Ama bir gün içmezsem çok sinirleniyorum, etrafima saldiriyorum, insanlari kiriyorum, çocuklarima kötü davraniyorum,
  Ben avrupada yaşiyorum ve bu maddeyi kullanmayan az kişi var ve hergün Allah a dua ediyorum bu illetten beni kurtarsin diye. Bağimlilik yapiyor rahatlamak için içiyorsun ama içemezsen insanliktan çikiyorsun. Kimse denemesin, içmesin, ben çevremin kurbani oldum, ilk başta güzel geliyor haftada bir içiyorsun sonra 2-3 güne bir ve sonra hergün, ben kendimi tutuyorum akşamlari çocuklar yattiktan sonra içiyorum ama bunu durmadan içenler var. Ben birakmayi çok istiyorum arkadaşlar bana dua edin. Sakin ama sakin kimse başlamasin, 5 senem nasil geçti bilmiyorum, bunu içince günler çok hizli geçiyor, bulanik halde, dişari çikasiniz gelmiyor, eve bağliyor, tembelleşiyorsunuz.

 3. Misafir
  Esrar denilen ot.kenevir.yada mariyanno,yada maraş otu,yada tatala,yada afyon,hepsinden ilaç oluyor ,ama içmeye gelince kullanmaya gelince orda durun,çünki bu tip uyarıcılar asla çözüm değildir aksine her türlü sıkıntıyı kederi sadece erteler bir kenara biriktirir.hakikat ise şudur sabrederek üzülerek mücadele ederek ayık kafayla bu hayata tahammül edip, sabır edip sonuca ulaşmak.unutmayın bu hayatta sizi hakkettiğiniz sonuçlara ulaştıran şey olaylara karşı göstermiş olduğunuz sabırlardır bukadar net söylüyorum.Allaha emanet olun Allahtan yardım isteyin.

 4. Misafir
  Hepinizin görüşünü okudum ve anladım. Benim yapım çok tembel ve sakin. Yaşım 24 ve 3 sene önce marihuana ile tanıştım. Son 2 senedir sürekli kullanıyordum ta geçen ramazan ayına kadar. Bu 2 sene içinde kendi şirketimi kurdum ve 8 senedir görünüşdüğüm kız arkadaşımla evliliğe doğru yol aldım. Ramazan ayında hiç kullanmadım ve harbiden hayattan bıktım. Ramazan ayından 2 hafta sonra tekrar bir sever daha kullandım ve aktiflestim. Ondan sonra En son iki gün önce tekrar kullandım ve bütün gece uyuyamadım. Beynim her problemlerimi çözüyordu.

  Yani demek istediğim ve kafamda yaşayan soru şu ;: Marihuana beni aktiflestiriyor ve hayatta daha çok katılmami sağlıyor. Bu kötü mü?

 5. Misafir
  Ott ile daha iyi düsünebilrsin dogru ama sanirim hayatinda hic kaliteli ot icmemissin ben isvicrede yasiyorum otu birakali 3sene oldu bidahada icmem son ictigimde kustum ve cok kötü olmustum günah oldugunu biliyorum ama bende epilepsi hastaligi var ve doktorum bana ot vermek istedi hastaligima iyi gelir diye hastaligima iyi gelirse icersem yani doktorun verdigi miktari gecmezsen hala günahmidir degilmidir?

 6. arifselim
  Yönetici
  Allah şifayı haramlarda kılmamıştır ve halalinden aramak gerekir. Ancak hayati tehlikelerde ve başka alternatifler olmazsa o zaman sadece hayatta kalabilmek ölmemek için bir şey kullanılabilir bunun dışında haramdır.

 7. Misafir
  Daha güzel anlatılamazdı tebrik ediyorum kardesim

 8. Misafir
  Kardeşim sana gerçekten helal olsun doğru olan her daim doğrudur allahın selameti üzerine olsun inşallah

 9. Misafir
  Ben dinime yöneldim huşu ile namazlarımı eda ediyordum.
  Kuran'ın türkçesini okurken içimden sesler türlü türlü karşıt şeyler çıkartıyor bunun sonucunda sanki o gerçekmiş gibi bir soğuma meydana geliyor.
  ALLAH (c.c) hakkında şüpheler getiriyor.Bir kurtuluyorum sonra tekrar tekrar geliyor.ALLAH'ın bir olduğuna inanıyorum fakat bazı düşünceler beni şüpheye itiyor kalbime çok yakın yerden yada kalbimin taraflarından sonrasında dinden soğuma meydana geliyor. Ben ALLAH için ağlayan bir insanım ama o düşünceler olunca ağlayamıyorum bu 1-2 gün devam ediyor arada duraksamalarla kafayı yiyeceğim. Çok dua ediyorum.
  Mesela bugün birisini müslüman yapmaya çalışırken adamın dedikleri mantıklı gibi gelmeye başladı soğudum ve istimna yaptım. ALLAH rızasıı için gönül açıcı ve açıklayici bir yorum yapın lütfen. Çok korkuyorum imanim gidecek diye...

 10. karakter
  Üye
  o kadar korkmana gerek yok kardeş.kuranı kerimde bazı ayetler zaman ve mekan şartlarına göre indirildiği için ve bazıları müteşabih olduğu için mantık aramak yanlış olur.imtihanın sırrı bunu gerektirir.
  inanma duygusu aslında elimizde olan bişey değildir.şüphelendiğimiz bişeye zorla inanıyorum demekle kendimizi kandırmış oluruz.
  onun için kendimizi hırpalamak mantıksızdır.
  zaten Allah inanmak isteyen herkese kişinin bu isteğine muvaffak edeceğine söz vermiştir.

 11. Misafir
  Şimdi kardeşim, bakın ayıp mıdır söylemesi zamanında biz de kullandık. Sarhoşluk diyebileceğim herhangi bir durumla karşılaşmadım. Aksine daha derin ve -yanlış bir kelime ise Allah affetsin- daha ulvi bir düşünce durumuna sokuyor. Tek kusuru tembelleştirmesi. Bu yüzden şüpheli durumda kaldım ve bıraktım.

 12. Misafir
  Bu kadar güzel anlatılabilirdi. Ağzına sağlık.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
esrar haram mı,  esrar icmek günahmi,  ot icmek günahmi,  esrar içmek haram mıdır,  ot icmek günah mı,  esrar haram mıdır,  dinimizde esrar i