+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşim bana eziyet ediyor, dinime sövüyor ne yapmam lazım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşim bana eziyet ediyor, dinime sövüyor ne yapmam lazım?

  Sual: hayirl geceler
  ben görücü usulü evlendim evlenirkende bazi sartlarim vardi evlilik hayatiyla ilgili dürüstlükle ilgili.esim hicbirini tutmadi cok huzursuz ve yalan söyleyen bi insan.namaza cok önem veriyorum ilk sartimda buydu ama kilmiyor dini düsüncelerimizde cok farkli.sinirlendiginde namazima kitabima kadar sövüyor haksiz oldugu konularda karsi cikarsamda vuruyor.piskolojik olarak cok yipratiyo eziyet ediyo herseyi kontrol edip yedigimi ictigimi basima kakiyor.bana bakmak gecimimi saglamak zoruna gidiyo para aldigimda kavga cikariyo asiri cimri kimseye bir hayir islemiyo oruc tutmaya zekat vermeye bile kavgayla zorluyorum.dövdügü zaman hep sucu bana atiyor hic pisman olmuyo.zorla istedigini yaptiriyor.katlanamiyorum sabredemiyorum.ayrilmak istiyorum cocugu alirim diyerek tehtid ediyorum.zaman zaman aciyorum ona sevdimde ama cok ezik düstüm ve kaldiramiyorum bu durumu ne yapmam lazim. ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Eşim bana eziyet ediyor, dinime sövüyor ne yapmam lazım?


  Reklam  Cevap:
  hayirl geceler
  ben görücü usulü evlendim evlenirkende bazi sartlarim vardi evlilik hayatiyla ilgili dürüstlükle ilgili.esim hicbirini tutmadi cok huzursuz ve yalan söyleyen bi insan.namaza cok önem veriyorum ilk sartimda buydu ama kilmiyor dini düsüncelerimizde cok farkli.sinirlendiginde namazima kitabima kadar sövüyor haksiz oldugu konularda karsi cikarsamda vuruyor.piskolojik olarak cok yipratiyo eziyet ediyo herseyi kontrol edip yedigimi ictigimi basima kakiyor.bana bakmak gecimimi saglamak zoruna gidiyo para aldigimda kavga cikariyo asiri cimri kimseye bir hayir islemiyo oruc tutmaya zekat vermeye bile kavgayla zorluyorum.dövdügü zaman hep sucu bana atiyor hic pisman olmuyo.zorla istedigini yaptiriyor.katlanamiyorum sabredemiyorum.ayrilmak istiyorum cocugu alirim diyerek tehtid ediyorum.zaman zaman aciyorum ona sevdimde ama cok ezik düstüm ve kaldiramiyorum bu durumu ne yapmam lazim.
  hayirli geceler kardesim,
  Allah yardimciniz olsun..


  (belki sacma gelebilecek size ve is isten gecmis, belki bekar kardesler okur diye bu hatayi tekrar ele almak istiyorum,
  evlendiginizde tabiki görücü usulü evlenmek sünnete uygun olandir ve helal olandir, nisanli dönem tanisma dönemidir,
  dini düsünceleri farkli olan bir insani hemen anlamis olmalisiniz, basda düzelir diye veya namaz kilmayan zaten bir gün baslar diye biri ile evlenilmez.. bu insandan nesliniz olacak bir insan olacak, cocuklariniz babasi olacak, size yoldas olacak..
  bence basda ki hatayi siz etmissiniz..
  dinini yasamayan biri bir gün zaten yasar umuduyla yuva kurulmaz.. bu riske bir bayan giremez..)


  eger esiniz dininizi yasamaniza engel oluyorsa o zaman ayrilabilirsiniz, zülm ediyorsa yine ayrilabilirsiniz..

  Nureddin Hocamizin

  SORU: Hocam benim eşim çok küfür ediyor. Fakat ara sıra kutsal değerlere de (HÂŞÂ)(ALLAH C.C, PEYGAMBER )HATTA BAZEN SANKİ YARIŞIR SÖZLER BİLE ÇIKIYOR AĞZINDAN. Bu yüzden sürekli tartışıyoruz ve bir soğukluk oluyor. Ben bir konuşmada böyle durumların evlilikte nikâhı bozduğu ve evliliğin tehlikeye düştüğünü dinledim. Bu konuda açıklama yapabilir misiniz? Allah razı olsun.
  CEVAP: Selamünaleyküm. Eşinizin bir erkek olarak, onu dinden çıkaracak sözler sarf etmesi aranızdaki nikâh akdini düşürebilir. Kullandığı sözleri zabt ederek durumu size en yakın bir müftülüğe gidip soruşturun. Aksi takdirde nikâhsız kalabilirsiniz.


  nikahiniz yerindemi önce onu arastirin kardesim, dine sövenin nikahi yerinde olmayabilir o nedenle nureddin hocamizin tavsiyesine uyup bir müftülüge gidip sorusturun.. 3. Misafir
  Esimle 10 yillik evliyiz ve ikitane oglumuz var ilk bes yilimizda mutluyduk ve sonradan hayatina bi kadin girince aramazidaki hersey bitti.Ben cocuklarim icin evliligimizi kurtarmak amacli cok mucadele ettim ve halande ediyorum ama artik canima tak ediyor daha fazla dayanacak gucum kalmadi. Ben onun herseyine katlandim dovmesine vurmasina cunku onceden sevgi vardi ortada ama simdi kalmadi ve cocuklarima evine bakiyo bana karsi cok eziyetli daha fazla dayanacak gucum kalmadi ne yapacami bilmiyorum bana yardimci olurmusunuz.

+ Yorum Gönder