+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çevre temizliği neden önemlidir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çevre temizliği neden önemlidir


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Çevre temizliği neden önemlidir


  Reklam  Cevap: Çevre temizliği ve önemi


  Çevre temizliği bizler için ve kendi yakınlarımız için önemli bir unsurdur,hem sağlık açısından hemde kaliteli ve ferah yaşam açısından çevre temizliğine önem vermeliyiz.

  Evimizi okulumuzu temiz tutmalıyız. Çünkü zamanımızın büyük bir kısmı buralarda geçmektedir. Evimiz barındığımız ve dinlendiğimiz yerdir. Evimizi temiz tutmalı ve bu konuda büyüklerimize yardımcı olmalıyız. Evimizin temiz ve düzenli olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Özellikle banyo tuvalet ve lavaboların temiz olmasına dikkat etmeliyiz.
  Okul yakın çevremizin yakın bir parçasıdır. Günümüzün büyük bir kısmı okulda geçer. Okulumuzun temiz olması bize sağlıklı bir öğretim ortamı sağlar. Bu nedenle okulumuzu ve çevresini temiz tutmaya özen göstermeliyiz. Yiyecek ve içeceklerimizi sağa sola atmak duvarlara masaların üzerine yazı yazmak; çevremizi kirletmek çirkin ve sorumsuzca bir davranıştır.
  Ev ve okul dışında yaşadığımız çevrenin temizliğine de dikkat etmeliyiz. Cadde sokakları park ve bahçeleri ormanları piknik yerlerini temiz tutmak kirletenleri uyarmak hepimizin görevidir. Bilmeliyiz ki ''temiz bir dünya temiz bir çevre'' hem kendimiz için hem de bizden sonra gelecek nesiller için çok önemlidir.
  Çevreyi kirletenleri uyarmalı ve bu kötü alışkanlıklarından vazgeçirmek için gayret göstermeliyiz. Bunu yaparken nezaket kurallarına dikkat etmeli karşıdaki kimseyi üzmemeye özen göstermeliyiz. Aynı zamanda kendimiz de çevre konusunda duyarlı olmalı ve bu konuda insanlara örnek olmalıyız.
  Kısaca sağlıklı mutlu huzurlu barış içinde yaşamak için çevremizi temiz tutmalıyız. Bunun için çevre temizliğine hem kendimiz uymalı hem de başkalarını bu konuda uyarmalıyız.

+ Yorum Gönder