+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşim arasıra bana şiddet uyguluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşim arasıra bana şiddet uyguluyor

  Sual: eşim arasıra bana şiddet uyguluyor a sana vermem diyor..ama pişmanım diyor..çocuğumla tehtit ediyor çocuğuma anne ve babasından ayrı kalmadığı bir yuva vermek istiyorum...ama beni ailem..le imtihan ediyor..dinen ne durumdayım bu eziyete nereye kadar dayanmam doğru ..lütfen cevap verin ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: eşim arasıra bana şiddet uyguluyor


  Reklam  Cevap:
  eşim arasıra bana şiddet uyguluyor a sana vermem diyor..ama pişmanım diyor..çocuğumla tehtit ediyor çocuğuma anne ve babasından ayrı kalmadığı bir yuva vermek istiyorum...ama beni ailem..le imtihan ediyor..dinen ne durumdayım bu eziyete nereye kadar dayanmam doğru ..lütfen cevap verin

  esiniz dinini yasayan biri ise kardesim, dua edin, Allahdan sabir dileyin, esiniz icin hidayet isteyin merhamet isteyin..
  eger cocuklarinizada zarar veriyorsa ve gercek anlamda siddette maruz kaliyorsaniz, ruh sagliklari bozulma ihtimalide var ise, yasal haklara basvurabilirsiniz..


  SORU: Hocam benim bir teyzem var ki 50 küsür yaşına geldi hala kocasından dayak yiyor ve gerçekten yıllardır sabrediyor, hatta oğulları babalarına müdahale etmeye kalkıştıklarında onlara; o sizin babanız diye engelleyen birisi. Yıllardır sabrediyor Allah rızası için. Şimdi sizden tavsiye rica ediyorum teyzeme nasıl teselli verip destek olmalıyız husunda?

  CEVAP: Eğer teyzeniz buna Allah rızası için katlandı ise ne mutlu ona. O, tebrik edilecek bir hanımdır. Namaz gibi, oruç gibi sevap kazandığı bir işin içinde bulunmuştur. Ancak insanın kaldırması mümkün olmayan sadist bir işkenceye tabi tutuluyorsa, devlete baş vurup kendini koruma altına aldırabilir. Bunun dışında ise o, kazanıyor. Çocuklarını işe karıştırmaması ise ikinci bir meziyetidir; o da çok hoş. Çok dua etsin. Hem eşi için hem de kendisi için dua etmesi gerekir. Allah yardımcısı olsun, dualar ederiz kendisine.

  Nureddin Yildiz  kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim:

  Kadını dövmek - Nureddin Yildiz
  dayak insani degildir,
  islamda belirli nedenlerde dövme yaramak degildir!

  Allah yar ve yardimciniz olsun..

+ Yorum Gönder