+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sübhanallah elhamdülillah allahu ekber demenin fazileti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sübhanallah elhamdülillah allahu ekber demenin fazileti


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: sübhanallah elhamdülillah allahu ekber demenin fazileti


  Reklam  Cevap:
  sübhanallah elhamdülillah allahu ekber demenin fazileti ile ilgili hadis


  Birgün, başta Ebû Zer (r.a.) olmak üzere Mu
  hacirlerin fakir olanları Peygamberimize gelerek şöyle dediler:
  “Yâ Resulallah, varlık sahipleri yüksek dereceleri ve dâimi nimetleri alıp gittiler. Çünkü onlar da bizim gibinamaz kılıyor, bizim gibi oruç tutuyor. Onlar sadaka veriyor, biz veremiyoruz. Onlar köle âzat ediyor, biz edemiyoruz.”
  Sahabîlerini dinleyen Peygamberimiz, onların gönlünü şu müjdesiyle aldı:

  “Ben size bir şey öğreteyim mi? Onunla, sizi geçenlere yetişir, sizden sonrakileri de geçersiniz. Hem hiçbir kimse sizden daha faziletli olamaz. Meğer ki, sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. Meğer ki, sizin yaptığınız gibi yapmış olsunlar. Her namazdan sonra otuz üç kere ‘Sübhanallah’, otuz üç kere ‘Elhamdülillah’, otuz üç kere ‘Allahü Ekber’ derseniz, tamamı 99 eder. Yüzün tamamında da, ‘Lâilaheillallahü vahdehu lâ şerika leh, lehül mülkü ve lehüm hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadîr’ derseniz, günahlarınız denizin köpüğü kadar da olsa, affolunur.”

  Hadisin Kaynağı: Müslim, Mesacid: 146; Ebû Dâvud, Vitir: 2.


+ Yorum Gönder
subhanallah,  allahu ekber fazileti,  elhamdülillah fazileti,  sübhanallah elhamdülillah allahu ekber demenin fazileti,  subhanallah elhamdülillah la ilahe illallah allahu ekber fazileti,  allahu ekber demenin fazileti,  subhanallah elhamdülillah allahuekber fazileti