+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Esmaül hüsna bereket için Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Esmaül hüsna bereket için


 2. Hanzala
  Devamlı Üye

  Cevap: esmaül hüsna bereket için


  Reklam  Cevap: esmaül hüsna bereket için :

  El-Vehhap
  Gayb hazinelerinden bol bol veren.
  • Bu mübarek ism-i şerifin öellikleri;


  1. Duha namalarından sonra bu mübarek ism-i şerifi okumaya devam edenler mahlukata karşı heybetli görünürler, rızık kapılarıda onlara açılır.
  2. Rabbena la tüziğ kulubena ba'de iz hedeytena ve heb lena min ledünke rahmeh, inneke entel vehhab. Manası; Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola çıkardıktan sonra kalplerimizi imandan saptırma.Katından bize rahmet ihsan eyle.Şüphesiz ki sen çok bağışlayansın. Bu ayeti kerimeyi namazlardan sonra 7 'şer kere okuyanlar imanlarını görünür ve görünmez düşmanların şerrinden korurlar.
  3. Zengin ve kazancının bereketli olmasını isteyenler duha namazının secdesinde bu mübarek ismi, Ya Vehhabdiye 14 defa okur, ellerde dergahı ilahiyyeye açılarak bu ism-i şerif ile duada bulunulursa boş çevrilmez.
  4. Dua edilirken 7 defa Ya Vehhab denilirse dua kabul olunur.
  5. Bir dilek veya düşmandan halas olmak, geçim sıkıntısından kurtulmak, kazancını bereketlendirmek veya manevi yolculuktan önce çıkan engelleri kaldırmak için üç veya yedi gün ,gece yarısından sonra abdest alınarak iki rekat namaz kılınır.Namazdan sonra baş açık, eller ilahi dergaha kaldırılarak 100 defa Ya Vehhab,diye Cenabı Hakk zikredilir.Ondan sonra istek ve ihtiyaç ne ise söylenir.
  6. Bu ismin adedi 14, saati Zöhre'dir.Vird edinenler muradlarına nail olurlar.
  7. Anlama gücü kıt olanlara yazılarak içirilmesi faydalıdır.Vird edinip daima Ya Vehhab diye ikredenler ,mahluka muhtaç olmazlar.


+ Yorum Gönder