+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz ali camii kars Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz ali camii kars


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: hz ali camii kars


  Reklam  Cevap: Hz.Ali Çarşı Camii Külliyesi”


  Kars merkez Ortakapı Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi üzerinde yükselen ve son aşamalarına gelinen Hz. Ali Çarşı Camii Külliyesi'nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

  Hz. Ali Çarşı Camii Derneği ve hayırsever hemşerilerimizin büyük katkılarıyla hızla devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Atanur Adıgüzel, Hz. Ali Çarşı Camii Külliyesi, iş yeri, öğrenci yurdu, aş evi, medrese ve hizmet birimleri ile cami inşaatımız hemşerilerimizin katkılarıyla sorunsuz bir şekilde devam ediyor, dedi.

  Başkan Adıgüzel ; "Bildiği-niz gibi Hz. Ali Çarşı Camii, yeniden yapılmak üzere yıkıldı. Cami enkazının kaldırılmasının ardından Hz. Ali'nin doğum gününde Hz. Ali Çarşı Camii Külliyesi'nin temeli dualarla atıldı. O günden bugüne kadar başta sayın Valimiz Ahmet Kara olmak üzere, ismini sayamayacağımız birçok hemşerimiz tarafından camimize yardım yapıldı. Hayırsever hemşerilerimizin büyük katkılarıyla inşaatımız hızla devam ediyor. Cami inşaatımıza inşaat işçileri de ayrı bir destek veriyor. Karınca kararınca herkes bir işin ucundan tutuyor ve yüce Allah'ın yardımıyla da işler kolaylaşıyor. Bugün cami inşaatımızda çalışan işçilerimizin tamamı Karslıdır. Büyük bir itina ile çalışıyorlar. Bu anlamda da başka illerden usta getirmek zorunda kalmıyoruz. Bu çok ciddi anlamda maddi tasarruf sağlıyor" diye konuştu.

+ Yorum Gönder