+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslam'da İki Ana Kaynak Kitab ve Sünnet - M. Asım Köksal Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslam'da İki Ana Kaynak Kitab ve Sünnet - M. Asım Köksal


 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: İslam'da İki Ana Kaynak Kitab ve Sünnet - M. Asım Köksal


  Reklam  Cevap: ​İslam'da İki Ana Kaynak Kitab ve Sünnet - M. Asım Köksalal
  Kitab ve Sünnet adını verdiğimiz bu eserde, öteden beri takip edegeldiğimiz usülümüzden ayrılmadık; Kaynakları konuşturmakla yetindik, şahsi ve indi görüşlerle araya girmemeye, İslami öğrtim ruhundan ayrılmamaya çalıştık.
  Peygamberimiz Aleyhisselam'a inen ve indiği gibi kalan, dünyada tek ilahı kitab olan Kur'an-ı Kerim'i Kur'an-ı Kerim'le; Sünnet'i de Sünnet'in yaşanan ibadet örnekleri ve tarihi belgelerle anlatmaya özendik.
  Peygamberimiz Aleyhisselam'dan, duyulan ve görülenler demek olan, evvel ve ahir, Kur'an-ı Kerim gibi ezberlenmiş ve yazı ile de tesbit edilmiş bulunan Hadis ve Sünnet'in; erkek kadın -sayılmayacak kadar çok- Sahabiler tarafından Tabiin kitlesine, Tabiin kitlesinden, kendi tabi'lerine, Onlardan da, daha sonrakilere...
  Devir devir, tabaka tabaka nasıl aktarılmış olduklarını,
  Hadis ve Sünneti ezberlemeyi, yazmayı ve yaymayı kendilerine kutsal bir vazife bilen en yetkili bilginlerin de, inceden inceye süzgeçlerinden geçerek bizlere kadar nasıl gelip ulaştıklarını tarihi belgelerle belirtmeye, Sünnetsiz Müslümanlık olamayacağını anlatmaya çalıştık.
  (Arka Kapak)

  Türkçe
  314 s. -- 1. Hamur-- Ciltsiz -- 13 x 19 cm
  Ankara, 2006, 3. Basım
  ISBN : 9753891407


+ Yorum Gönder