+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sünnet cezası nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sünnet cezası nedir?


 2. @hmet
  Üye

  Cevap: sünnet cezası nedir?


  Reklam  Cevap: Sünnet cezası ile ilgili sadece bir haber buldum


  Almanya’da sünnet etmek yasaklandı mı? sünnetin cezası nedir?  Almanya’da yaralama suçu kapsamına girdiği gerekçesiyle sünnetin yasadışı olduğuna karar verildi.

  Köln Eyalet Mahkemesi, bugün aldığı kararda, Müslüman bir ailenin çocuğunu sünnet eden doktorun yaralama suçu işlediğini belirtti. Mahkeme; doktoru, yaptığı işin ‘yasadışı olduğunu bilmediği’ gerekçesiyle serbest bıraktı.

  Sünnetin yaralama suçu kapsamına girdiği için yasadışı olduğuna karar veren mahkeme, sünnetin ancak tıbbi gereklilik sözkonusu olduğunda yapılmasının yasadışı olmayacağına hükmetti.

  Mahkeme, doktorun hem ailenin isteği üzerine hareket ettiğine, hem de sünneti tıbbi kurallara uygun olarak yaptığına da işaret etti.

  Müslüman bir aile, doktordan 4 yaşındaki oğullarını sünnet etmesini istemiş, ameliyattan iki gün sonra çocukta kanama meydana geldiği için Köln Savcılığı doktor hakkında dava açmıştı.

  İlk davada Köln Sulh Mahkemesi, sünnetin ailenin rızasıyla yaptığı gerekçesiyle doktoru serbest bırakma kararı almış; dava, temyize gitmişti.

+ Yorum Gönder