+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuşlar cennete gider mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir

  Yorum: Kuşlar cennete gider mi?

  Yorum: Kuşlar cennete gider mi? isimli yazı www.Mumsema.com

  Allah sizden razi olsun ben bu siteye yazdim asyam icin cok zaman oldu birdaha siteyi bulamadim cok ugrastim simdi buldum cok sukur bana yazdiklariniz cok guzeldi cok umiytlendim cok anlatamam cok mutlu oldum cunku onu cok ozledim iyoki sizin gibi iyi ilgilenen insanlar var Allaha cok sukur cok sagolun

 2. 14
  Misafir

  Yorum: Kuşlar cennete gider mi?


  Reklam  4 senedir beslediğim, canım ciğerim kuşum dün ayagı kırıldı, bu sabah veterinerden haber geldi ki ölmüş.. Evlat acısı gibi koydu. O kadar iyi bi kuştu ki. İnsallah öbür dünyada benden razı olur. Hakkını helal eder. Cok acı cekerek öldü belki diye düşünürken kafayı yerim diye cok korkuyorum.. Ayagını kırarken görmedik fakat hemen farkettik.. Şoka girmiş, zaten hissettim daha fazla yaşamaz diye. Oda hissetmiş belli ki, odadan cıkarken o kadar kararsızdı ki, acaba ruhu beni duyar mı? Görür mü? Hisseder mi? Öbür dünyada bi araya gelir miyiz? Allah rızası için kısada olsa cevaplayın.

 3. 15
  arifselim
  Yönetici
  Kuşlar ve diğer hayvanlar ne cennete neden cehenneme girmeyecekler ancak onlara bizden çok daha merhametli olan Allah onlara acı çektirmeyecektir bundan emin olabilirsin. Çok geçmiş olsun.

 4. 16
  Misafir
  Ruhlari toprak olacaktir ruhlari baki kalacaktir diye nerde yaziyor bu ayet soylermisiniz.? Hayvanlar toplandginda yaziyor.kafirler toprak olsaydim demeklemi hayvanlari kast ediyor hadi ediyor diyelim neye dayanarak bunu yorumluyorsunuz.kimse ne olacagini bilemez.cennete giren bir mumin kul dnya hayatinda cok sevdgi evladi olarak gordugu hayvanini cenette dilerse bu dilegi yerine gelmiyecekmi yani ? O.zman su soru cikar ortaya cennette tum dilekler yerine gelmiyormu? Hani ne istersek aninda oluyordu? Hayvanlarda cennete girecektir en azindan onlar icin bir bolum vardir.hayvanlar allahn melekleri konumundadir onlar bu dunyada cok eziyet sknti cektiler allah onlari cok Gzl mukafatlandracaktir.allah yarattgi hic bir varliga zlum etmez.eminim ki allah onlar icin aninda bir cennet daha yaratir.onun herseye gucu yeter.ayet yok insanlari yanlis yonlerdirip umutsuzluga dusurmeyin.

 5. 17
  arifselim
  Yönetici
  Hayvanların toprak olacakları hakkında açık bir ifade ile ayet bulunmasa da bir çok İslam kaynaklarında bu husus geçmektedir. Cennette her isteğin olması ile bütün hayvanların durumu hakkında meydana gelecek olan şeyi bir tutamayız. Delil olmadan sadece farazi ve tahmini şeylerle iddialarda bulunamayız. Bu konuda daha geniş bilgiye ulaşmak için nebe suresinde geçen en son ayeti mutlaka tefsir kitaplarından okumanı tavsiye ederim.

  - “O öyle bir gündür ki, insan kendi eliyle işlediklerine bakar. Kâfir de, ‘Ne olurdu, ben bir toprak olsaydım.’ der.” (Nebe, 78/40)

  - Bu âyetlerin tefsirinde Abdullah bin Ömer, Ebû Hüreyre ve İmam Mücahid’in rivayetlerine göre, Cenab-ı Hak mahşer gününde hayvanları da diriltip huzuruna getirecek, birbirlerinden haklarını alıp ödeştirecek, sonra da onlara, “Toprak olun.” buyuracak, sonunda onların hepsi de toprak olacaklardır. Hayvanların bu haline gıpta ile bakan kâfirler, Allah’tan, kendilerini de toprak yapmasını isteyeceklerdir. Fakat insanlar cezasını çekeceğinden hayvan gibi muamele görmeyecektir.

 6. 18
  Misafir
  Üzülmeyin!Sevdiğiniz ve istediğiniz her şey cennette yanınızda olacaktır.Kuşunuz ya da civciviniz şu anda çok mutlular.Cennette omzunuza konup sizinle konuşacaklar.Siz cennete gitmek için çalışmalara başlayın.

 7. 19
  Misafir
  Benimde bu akşam babam yere bıraktı hemen düştü kafese koyduk yere yatmış kuyruğunu sallıyor internetten baktım şişkin olanlarda ölüm varmış baya bi ağladım şimdi saat 05:07 çok üzgünüm acaba kalkınca ölümü olcak. Nolur cevap verin onu cennete görebilecekmiyim?

 8. 20
  Misafir
  7 yıldır kardeşim yerine koyduğum birlikte büyüdüğüm kuşum öldü ve cennete gitmeyecegini mi söylüyorsunuz? pardon ama eğer o yoksa bana cennet bile cehennem cenneti bile istemem varsin ben de sadece toprak oluyum.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

kuşlar cennete gider mi

ölen kuşlar cennete gider mi

kuşlar ölünce cennete mi gider

muhabbet kuşları ölünce nereye gider

kuşlar ölünce nereye gider

kuşların ruhu var mıdır

hayvanlar ölünce nereye gider