+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ekmek nasıl elde edilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ekmek nasıl elde edilir


 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Ekmek nasıl elde edilir


  Reklam  Cevap: SOFRADAKİ EKMEK BİZE NEREDEN VE NASIL GELİYOR?


  Çiftçi buğday başaklarını toplar, harmana getirir. Buğday tanelerini başaktan ayırır, çuvallara doldurur. Çuvalları değirmene götürür. Değirmende buğdaylar öğütülür, un haline getirilir. Un çuvallara doldurulur. Çuvallardaki unlar fırınlara götürülür. Fırıncı bir kazana un doldurur. Üzerine su döker. İyice yoğurarak hamur yapar. Hamuru küçük parçalara ayırarak içinde ateş yanan fırına koyar. Fırında pişen hamurlar ekmek olur. Fırıncı pişen ekmeklerin bir kısmını raflara dizer, bir kısmını bakkala satar. Biz de gider, en yakın bakkaldan veya fırından ihtiyacımız kadar ekmek alırız.

  Ekmek, temel beslenme gıdamız olduğu için, Allah'ın bize verdiği büyük nimetlerden biridir. Bu büyük nimetin kıymetini bilmeli, çöpe atmamalıyız. Ekmeği çöpe attığımız zaman başta buğdayı yaratan Allah'a, sonra ekmek oluncaya kadar emeği geçen çiftçiye, değirmenciye, fırıncıya ve ekmeği satın almamız için gereken parayı kazanan babamıza saygısızlık yapmış oluruz.


 3. Misafir
  çok güzel bir ödev Allah razı olsun sizden

 4. Misafir
  ödevime yardımcı oldu size çok teşekkür ediyorum

 5. Misafir
  çok tesekkurler ekmeğin nasıl elde edilmesini öğrendim

 6. Misafir
  çok teşekkür ederim nasıl elde edildiğini öğrendim

+ Yorum Gönder
ekmek nasıl üretilir,  ekmek nasıl elde edilir,  ekmek neyden yapılır,  Ekmek Nasil uretilir,  Ekmek nasıl oluştu,  ekmek nasıl oluşur,  ekmek nasıl üretilir kısaca yazı