+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dua


 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dua


  Reklam  Cevap: Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam ve diğer peygamberler böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman, bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır.
  Kur'an-ı Kerim'in bu ayetlerini yerinden orjinal olarak okumak daha iyi olur. Ancak bunu bilmeyenler mealinden de dua edebilir.
  "Rabbimiz, bizim soyumuzdan, neslimizden göz aydınlığı olacak zürriyetler nasip eyle ve bizleri takva sahibi kimselere önder kıl Ya Rabbi..."(Furkan, 25/74.)
  "Rabbimiz bize hayırlı evlat ver. Eğer hayırlı evlat bahşedersen elbette sana şükredenlerden olacağız."(A'raf,7/189.)
  "Rabbimiz bize salih evlat ver." (Saffat, 37/100)
  "Doğrusu ben arkamdan yerime geçecek akrabamdan ötürü endişeliyim. Eşim de kısır! Bana lütf-u kereminden öyle bir vâris nasib et ki bana da, Yâkub hanedanına da vâris olsun. Onu, razı olacağın bir insan eyle ya Rabbî!"(Meryem, 19/5-6)
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. Misafir
  Allah sizden razı olsun

+ Yorum Gönder
hayırlı evlat duası,  hayırlı evlat sahibi olmak için okunacak dua,  evladın hayırlı olması için okunacak dua,  hayırlı evlat için okunacak dua,  hayirli evlat olmasi icin okunacak dua,  hayırlı evlat olması için dua