+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Öksürük için evde neler yaparsak iyi gelir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Öksürük için evde neler yaparsak iyi gelir?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Öksürük için evde neler yaparsak iyi gelir?


  Reklam  Cevap: Öksürüğe karşı evde yapıla bilinecek en önemli şey halkta bilinen bitki çaylarındanda önemli olan şey bol bol sıvı almaktır. Çünkü nekadar çok sıvı alırsanız öksürüğünüzün şiddeti ve kuruluğu ortadan kalkıçaktır.
  Çünkü su balgamı en iyi çözen maddedir, dolayısı ile öncelikle bol su alıyoruz. Bunun dışında halk arasında bilinen ıhlamur çayları bir takım ada çay gibi bitkisel çayların içilmesinde hiç bir sakınca yoktur. Eğer burnunuz kapalı ise burnunuzu açıcak buğuseptil gibi şeyler yapmak anlamlı bir şeydir. Bu durum iki üç gün içerisinde geçmiyorsa ozaman olay büyüyor demektir.
  Eğer bu öksürük evdeki bir nedenden dolayı oluşuyorsa örneğin, evinizi boya yaptırdınız boyadan sonra oluşan bir öksürük olmuş ise ozaman etkenden uzaklaşmak temel prensipimizdir. Bu alerjik öksürüğün en önemli nedenidir yine misal olarak evinizde halı kaplattıktan sonra bir öksürük geçiriliyorsa özellikle yatak odanızda böyle bir şey oluşa bilir. Çünkü ortalama günümüzün 8 saati yatak odasında geçiyor ve yere kaplattığınız halıdakı alerjen mat alerjileri uzamış öksürüklerin en önemli sebebidir. Burda temel tedavi etkenden uzaklaştırılmaktır.

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Benim evde deneyip fayda gördüğüm bir uygulama. Tavsiye ederim.

  Kara turp yapraklı üst kısmından kesildikten sonra içi oyulur. Daha sonra bal içini oyduğumuz turp içerisine konur ve kesilen üst kısmı tekrar üzerine kapatılır. alt sapı kesildikten sonra boş su bardağının üzerine konur. Geceden hazırladığımız zaman sabaha kadar turp içerisinden geçen bal bardağa dolacaktır.Çocuklarda öksürük ve ateş varsa, sabah elde edilen küre sıcak su eklenerek 1 su bardağına tamamlanır ve biraz zencefil eklenerek çocuğa içirilebilir. En geç 7 gün içerisinde çocukların şikayetleri azalacak ve kaybolacaktır.
  Hazırladığımız bu kara turp kürü, kuru öksürüğü olanlar, troid rahatsızlığı olanlar, astım, alerji olanlara müthiş bir şifa kaynağı olacaktır.


 4. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret
  Zeytinyağı ve limonsuyu karıştır ve iç .


  Şifa Allah'tandır.


+ Yorum Gönder
öksürük için evde neler yaparsak iyi gelir