+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Para karşılığı muska yapmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Para karşılığı muska yapmak


 2. Snowdrop
  Elhamdülillah

  Cevap: Para karşılığı muska yapmak


  Reklam  Cevap: Kocasının sevmesi ve kendisine eziyet etmemesi için, bir kadına, Kuran-ı kerimden ve Selef-i salihinin bildirdikleri dualardan muska yazmak, karşılık olarak bir şey istememek şartıyla caizdir. Ne olduğu bilinmeyen şeyleri yazmak, okumak ve kendisine okutmak, bunları muska yapmak haramdır. (Fetava-yı hadisiyye)
  alıntı...

 3. rana
  Aciz Kul
  site reklami yasaktir kardesim, ayrica vermis oldugun siteden alinti pek güvenilir degil bilginize..

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Korku gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir:
  "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez."
  Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı.(Tirmizi, Daavat, 94)

  Ancak bunları istismar edip sanat haline getiren ve saf kadınlarla teşriki mesai edip onlarla haşr ve neşir olmak kesinlikle haramdır. (Halil Günenç, Günümüz meselelerine Fetvalar – 2, Yasin Yayınevi, s: 258)


  Para karşılığı muska yapmak, yaptırmak caiz değildir.


 5. Hoca
  erimeye devam...
  Şifa amaçlı yapılan ve sadece Kuran içinden korunma ayet ve duaları ile yapılan muskalardan para almanın caiz olduğunu söyleyen alimler olmuştur.
  Çünkü bu da bir nevi tedavidir derler.

+ Yorum Gönder
parayla muska yapmak caiz mi,  parayla nuska yapmak hela,  paraya muska