+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İbni sinanın yaptığı en önemli buluşu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İbni sinanın yaptığı en önemli buluşu nedir?

  Sual: ibni sina'nın yaptığı en önemli buluşu nedir konu hakkında eğitici bir yazı yazar mısınız ? ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: ibni sina'nın yaptığı en önemli buluşu nedir?


  Reklam  Cevap: İbn-i Sina


  Doğum Ağustos 980
  Hermisan yakınındaki Afşana
  Ölüm 21 Haziran 1037
  Hamedan
  Meslek Hekim, Yazar, Filozof
  İbn-i Sina (tam adı Ebu Ali el-Hüseyin ibni Abdullah ibn-i Sina el-Belhi), Farsça: ابوعلى سينا/پورسينا, Latince: Avicenna; okunuş: āv'ĭ-sěn'ə[1]; 980, Buhara yakınları - 1037, Hamedan), filozof, hekim ve çok yönlü Müslüman Fars[2][3][4][5] veya Türk[6][7][8] bilim adamıdır.
  İbn-i Sina, Kuşyar isimli bir hekimin yanında tıp eğitimi aldı. Değişik konular üzerine 240'ı günümüze gelen 450 kadar makale yazdı. Elimizdeki yazıların 150 tanesi felsefe 40 tanesi de tıp üzerinedir.

  Eserlerinin en ünlüleri felsefe ve fen konularını içeren çok geniş bir çalışma olan Kitabü'ş-Şifa (İyileşme Kitabı) ile El-Kanun fi't-Tıb'dır (Tıbbın Kanunu). Bu ikincisi ortaçağ üniversitelerinde okutulmuştur. Hatta bu eser Montpellier ve Louvain'de 1650 yılına kadar ders kitabı olmuştur.

 3. Misafir
  tam istediğim gibi :D

 4. Misafir
  Tam istedigim gibi bilgiler teşekkürler

 5. Misafir
  En önemli eseri Kitabü'ş-Şifa (İyileşme Kitabı) ile El-Kanun fi't-Tıb'dır.

+ Yorum Gönder
ibni sinanın buluşları,  ibni sina buluşları,  ibni sinanın en önemli buluşu,  ibni sinanın buluşu,  ibni sinanın buluşları nelerdir ,  ibni sinanın yaptıkları,  İBNİ SİNA KİMDİR BULUNDUĞU BULUŞLAR NELER