+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578911 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Muslim
  Üye

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer?

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer? sekizinci sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Dini nikah nasıl düşer?
  güvenilir bir hocayla konuşun bunu. iyice anlatın olayı. bu ciddi iştir netten sormayla olur mu? 4 mezhepte de 3 kere bosol dedi mi iş biter.

 2. Misafir

  Cevap: Dini nikah nasıl düşer?


  Reklam  Hocam merhabalar. Biz nişanlımla evlenmemize cok kısa bir süre kala yogun stresi kaldıramayarak kavga edip ayrıldık. Dinen nikahlıydık ve bana erkek bitireceği üzere telefonda 3 kere bosandım diyerek nikahımızı sonlandırdı. Ve 1 ay sonra yeniden başlamaya karar verdik. Dini nikahımızı yeniden mi kıydırmamız gerekecek ya da baska bir prosedürü var mıdır? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim sevgiler.

 3. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Bir defada 3 talakla boşadım veya boşandım diyenin bu sözü bir talak yerine geçer diye diyanetin fetvası vardır. Size bir müftülüğe giderek danışmanızı ve ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

 4. Misafir
  Uçkere boş ol demedi ama artik seni istemiyorum defol git hayatimdan dedi. Bundan once birkere boş ol dedi.

 5. arifselim
  Yönetici
  İlk bir kere boş ol demişse bir talak gitmiştir. Daha sonra seni istemiyorum defol git sözünü talak niyeti ile demişse yine bir talak daha gitmiş olur ve yeni bir nikah kıymanız gerekir. Bu durumda bir talak kalmış olur.

 6. Misafir
  kocam bana bir tartışmamızda boşol, boşol,boşol dedi sonra çok pişman oldu şimdi mutluyuz ama benim içim rahat değil dini nikahımız bozulmuş mudur

 7. arifselim
  Yönetici
  Bir defada 3 kere boş ol demekle bir talak gider şeklinde diyanetin bir fetvası vardır. İçinizin rahat etmesi için bir müftülüğe gidin danışın.

 8. Misafir
  Merhaba ben eşimle bir yil evvel resmen boşandim sonra baeiştik bu zaman icerisinde dini nikahimiz duruyordu. Ama arada kavgalarimiz oluyordu bana birkere boş ol dedi birkereden fazla ise istemiyorum seni dedi dini nikahimiź düşmüşmüdür (fatoş) teşekürler

 9. Misafir
  Merhabalar ben nisamlimla imam nikahi kiydik dugunume 3 ay kala benden ayrilmak istedi nisani atti ama ben ayrilmak istemiOrum oyuzden ona o kelimeleri soylemedim ben söylemedigim surece benim nikahimda mi kalir

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Dini nikahı ancak erkek bitirebilir ama kadın istemiyorsa bu durumda kendisini hakim aracılığıyla veya bir büyüğünüz aracılığıyla bitirebilir. Zorla nikah dinde devam edemez.

 11. Misafir
  Biz on yıllık evliliz on yıldır kavgalarimiz hiç bitmiyor eşim bana her seferinde git istemiyorum hatta küfür lede bunu defalarca söyledi ne yapmalıyım nikahım dusmusmudur

 12. arifselim
  Yönetici
  Git istemiyorum veya defol gibi kelimeleri talakı bitirmek niyeti ile söylemedikçe nikah düşmez ama evliliği bitirmek niyeti ile söylemişse 3 kere de nikah tamamen biter.

+ Yorum Gönder
8. Sayfa BirinciBirinci ... 578911 ... SonuncuSonuncu

imam nikahı nasıl bozulur

imam nikahı nasıl düşer

dini nikah nasıl bozulur

dini nikah nasıl düşer

Nikah nasıl düşerimam nikahi nasil bozulurdini nikah ne zaman düşer