+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 79101113 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dini nikah nasıl düşer? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Dini nikah nasıl düşer?

  kocam ablamın oğluyla(ziyaret konusunda) konuşurken tartıştılar. Bunun üzerine kocam yeğeninle konuşursan boşarım .dedi.Ablanla konuş dedi. Ablamla konuşurken yeğenim telefonda bana nasılsın dedi. Bu durumda boşama gerçekleşirmi? Eşim sözünden vazgeçerse gene boşama olurmu?

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Seni boşarım demekle boşama olmaz ama eğer konuşursan o zaman 'boşsun' diyerek bu şarta bağlamışsa bir talak gider.

 3. Misafir
  1 - Annemler beni esimden zorla ayirdi o bosamak istemiyodu simdi baskasiyla evlenmek istiyorum eski esimle dini nikahim nasil boza bilirim??


  2 - Eşimle ortada sebep yokken çok buyukkavga ettik esim defalarca istemiyorm seni olamiyorm bosanalim gibi kelimeler soyledi beni uzmek icin sonra ikimzde sakinlesinle sarildik uyuduk nikahimiz düşmüş mudur

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Başka birisi ile evlenmek için ya resmi yada dini nikahının bitmiş olması gerekir. Eğer mahkeme ile boşanmışsan dini nikahında bitmiştir.

  2- Seni istemiyorum, boşanalım gibi sözler ancak o anda seni boşadım niyeti ile olursa bir talak gider. İleriyi kastederek bu tür şeyleri söylerse nikah gitmez.

 5. Misafir
  Eşim oncelikle bana küfür (cok agir küfür)etti annemede agiza alinmayacak agir bir soz etti benim imam nikahim düsmuşmüdür.

 6. arifselim
  Yönetici
  Talakı düşürecek bir söz olmadığı sürece küfürlerle nikah düşmez. Eşinin yaptığı ise haramdır günahtır ve büyük bir saygısızlıktır. Bundan tövbe etmesi gerekir.

 7. Misafir
  Selamünaleyküm hocam. Ben erkeğim, eşim ile bir yıl önce imam nikahı yaptık. Resmi nikahımız yok. Eşimi çok sevmeme rağmen üç ay önce benden ayrıldı. Ben ayrılmak istemedim, şimdi ayrıyız. Ben hiçbir şekilde boşol demedim. Demediğim sürece yıllarca ayrı kalsak bile nikahımız devam eder mi? Onun başka biriyle olmasından veya yaptıklarından İslami açıdan benim ve onun sorumluluğu nelerdir.Ben istemedikçe kendisi beni boşayabilir mi?
  Ben hala çok seviyorum.

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Sen eşini boşamadan yılarca ayrı kalsanız bile nikah devam eder. Ancak boşanmayı istemek kadınında hakkıdır. Eğer bu safhaya gelmiş ise kendi nikahın altında onu tutmaya hakkın olmaz. O seni birinin hakemliği ile boşamaya hakkı olur. Madem onu seviyorsun düzeltmeye çalış. Eğer düzelme olmazsa onu boşaman gerekir.

 9. Misafir
  Esimle iki senedir ayri yasiyoruz ve ben birbucuk Ay önce bir baskasiyla Imam nikahi ile evlendim ve iki hafta sonra evliligimiz bitti. Yani bir aydir ayriyim ve eski esim bunu biliyor ve benimle tekrar beraber olmak istiyor. Hamilelik yok ve ben eski esimle hemen evlenebilirmiyim ?

  Eşimle tartiştim ve o bana sen benim hiç bişeyi degilsin ceheneme git senin gibi kadin istemiyorum dedi nikah duşdu mu

 10. arifselim
  Yönetici
  - Kadın veya erkek olduğunuzu belirtmeden size nasıl cevap verelim? Allah aşkına öyle nikah ve boşama ile ilgili sorumu sorulur. Sizi kadın olarak varsayıp cevap veriyorum. Eşinden boşanan bir kadın üç aybaşı süresi kadar bir zaman geçtikten sonra bir başkası ile dini bir nikah kıyarak evlenebilir.

  - Eşinin sana sen hiç bir şeyim değilsin demesi ile nikah bitmez. Ancak bu sözünü seni boşamak niyeti ile söylerse o zaman bir talak gitmiş olur. Bir müftülüğe gidin ve danışın ona göre hareket edin.

 11. Misafir
  Ben yyaklaşık 5 yıldır eşimden ayrıyım ama şimdi eve almak istiyorum nikahımız düşmüşmüdür

  Ben bayanım eşimin ikinci hanımıyım bir çocuğumuz olduktan sonra eşim uzaklaştı benden ilk hanımın yanında hep kaldı yaklaşık 5 senedir boşanmadığımız halde ayrı yaşıyoruz bu aralar yanıma gelmeye niyetli nikahımız varmı

 12. arifselim
  Yönetici
  Eğer nikahı bozacak bir şey dememişse 5 sene değin 50 sene bile ayrı kalsanız nikah düşmez. Bunun için erkeğin adil olma mecburiyeti vardır. Hanımları arasında haksızlık yapması haramdır.

+ Yorum Gönder
10. Sayfa BirinciBirinci ... 79101113 ... SonuncuSonuncu

imam nikahı nasıl bozulur

imam nikahı nasıl düşer

dini nikah nasıl bozulur

dini nikah nasıl düşer

Nikah nasıl düşerimam nikahi nasil bozulurdini nikah ne zaman düşer