+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Niçin ibadet yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Niçin ibadet yapılır


 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Niçin ibadet yapılır


  Reklam  Cevap: ibadet niçin yapılır kısaca

  Kısaca İbadet Allahın verdiği güzel ve bol nimetlere karşı ona yapılan bir teşekkürdür.


  az açıklama
  Yüce Allah insanı ve cinleri yarattı, onları başıboş bırakmadı, dünyada onlara çeşitli görevler verdi.
  Bu görevlerden birisi de Allah’a karşı şükür etmeleridir. Allah'ın, insan ve cinlerin yapacağı ibadetlere ihtiyacı yoktur. Emirlerini yerine getirmedikleri, yasaklarından kaçınmadıklarında O herhangi bir zarar dokunmaz.
  Yapılacak ibadetler Allah’a olan şükür borcunu yerine getirmekten ibarettir. İbadetler, insanın ruhunu yücelten, kişiye güzel ahlak özelliklerini kazandıran davranışlardır.
  İbadetler, insan ve cinlerin Allah’ı arayış ve O’nunla ilişki kurma ihtiyacının bir göstergesidir.

  Allah’ın bize ve diğer yatıklara sayısız iyilikleri ve nimetleri vardır. Bizi ve cinleri hiç yoktan yaratıp, görecek göz, işitecek kulak, tutacak el, yürüyecek ayak, düşünecek akıl veren Allah’a şükretmesi, emrettiği işleri yapması, yasaklarından kaçınması cin ve insanların üzerinde bir görevdir.
  İnsanı ve cinleri yoktan yaratıp, yaşam veren, bütün dünya ve kainatı emrimize sunan, bizi üstün bir varlık yapan Yüce yaradandır.
  Bize yapılan küçük bir iyilik ve verilen küçük bir hediyeye karşı teşekkür etmeyi ihmal etmeyiz. O halde bizi güzel bir biçimde yaratan, sayısız nimetler veren Allah’a olan şükür borcumuzu yerine getirmek boynumuzun bir borcu olmalıdır.


+ Yorum Gönder
ibadet nedir ve niçin yapılır,  ibadet niçin yapılır,  ibadet niçin yapılır kısaca