+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Münafıklıktan kurtulmak tam mümin olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Münafıklıktan kurtulmak tam mümin olmak için yapılması gerekenler nelerdir?


 2. ugurdogan
  Emekli

  Cevap: münafıklıktan kurtulmak tam mümin olmak için yapılması gerekenler nelerdir?


  Reklam  Cevap: http://www.mumsema.com/kotu-ahlak-si...lametleri.html

  Linkte verilen konudaki münafıklık alametlerini kendinden bertaraf etmek gerekir. Misal bir örnek vericek olursak:

  Bir hadiste münafıklara sabah ve yatsı namazlarının ağır geldiği söylenmiştir. Biz de bu namazları kılarsak ve bunda devam edersek bu alametlerin birinden kurtulmuş oluruz. Kişi ben kesin münafık değilim diyemez zaten ama Ehl-i Sünnet'e göre de imanından şüphe etmemesi lazım gelir.

  Yine özet olarak “Münafığın alameti üçtür: Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman yerine getirmez ve ona güvenildiği zaman hıyanet eder” (Buhari, Müslim, Tirmizi, Nesai / Camius-Sağir, İmam Suyuti, H No:25)


  2- “Kimde dört vasıf bulunursa halis münafık olur. O dört şeyden biri kendisinde bulunan kişi ise onu terk edinceye kadar münafıklıktan bir haslet bulunur. Bunlar: Kendisine bir emanet bırakıldığı zaman ihanet eder; konuştuğunda yalan konuşur, anlaştığı zaman sözünde durmayıp bozar. Bir kimseyle çekiştiği zaman aşırı giderek karşısındakinden fazla kötülük yapar”(Buhari, Müslim, Ebu Davud, Tirmizi ve Nesai/Cem’ül Fevaid, H No: 8097)

  Hadislerinde belirtilen özelliklerden kaçınmak gerekir.+ Yorum Gönder

münafıklıktan kurtulmak

munafikliktan kurtulma yollari

münafıklıktan kurtulma duası

münafıklıktan nasıl kurtulunur

münafikliktan kurtulmak

munafikliktan nasil kurtulunurmünafıklıktan kurtulmak için