+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslam dini katı kuralcı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslam dini katı kuralcı mıdır?


 2. Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Cevap: islam dini katı kuralcı mıdır?


  Reklam  Cevap: Evet öyledir, işinize gelirse.Üstad Necip Fazıl'ın bir sözü vardır "Herkes inancında özgür, isteyen bu dünyada pişer isteyen ahirette." diye.Sizinki de o misal.Bir düşünün Allah aşkına, yıllar yılı tabiri caizse eşek gibi çalışıyorsunuz ve karşılığında ancak ortalama bir eviniz oluyor.Sonsuz ve dünyayla karşılaştırılmayacak derecede güzel bir cennet hayatı da o kadar ucuz olmamalı değil mi ama? Biz kurallara uymak için elimizden geldiğince çabalayacağız gerisi Allah'ın rahmeti.Sinir oluyorum bu İslam'ı sevimli göstereceğiz diye kırk takla atanlara.Bizim İslam'a ihtiyacımız var, İslam'ın bize değil.

 3. İsmailAbi
  Devamlı Üye
  Patronunun dayatmaları katıl kural olarak görülmüyorda doğarken anlaşma yaptığın yaratıcının koyduğu kurallar (islam) mı katı kural olarak görülüyor?Patranon sana asgari ücreti istemeyerek veriyor, Rabbin sana cenneti sunuyor bırak olucaksa katı olsun.Aklı kesen bağlanır ve sabredenlerden olur aklı ve mantığı olduğunu sanan kibir ve büyüklenme taslayana güle güle.

 4. çelebiler
  Emekli
  islam katı kuralcı değildir.Böyle algılanmasının sebebi insanların kendi kendilerine din kuralları uydurmaları ve bu kuralları din zannetmeleri sebebiyledir.Bu gibi katı kuralları araştırdığınızda aslında hiçte katı kurallı bir dinimiz olmadığını görüyorsunuz.

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  İslam insan fıtratına tam olarak uygun bir dindir. yaşamak ne kadar kolaysa islam da o kadar kolaydır demek hatalı olmaz Allahu alem.

 6. Misafir
  bence islam katı kulcı değildir .aslında nasıl öğretmenlerimiz bizi birşeyler öğrenmemiz için sıkıyorsa iyiliğimiz için sıkıyordur ,islam dini de aynen böyle

+ Yorum Gönder